Naga MarketsAmerykański rząd został w ubiegłym tygodniu ponownie otwarty. Government shutdown trwał 355 dni i był to najdłuższy przypadek zamknięcia rządu w historii USA. Wciąż jednak trwa spór między Donaldem Trumpem a Izbą Reprezentantów w sprawie finansowania budowy mury na granicy z Meksykiem, który może doprowadzić do ponownego shutdownu i osłabienia dolara.

Sprawa muru może dziś zostać poruszona na przemówieniu prezydenta USA. Ze spekulacji Mizuho Securities Co. i Westpac Banking Corp wynika, że jeśli Trump zdecyduje się eskalować kwestię muru w przemówieniu, dolar amerykański może tracić w stosunku do pozostałych, kluczowych walut.

Analitycy obawiają się, że Trump zagrozi ponownym zamknięciem rządu jeśli nie uzyska funduszy na budowę muru. Mowa o kwocie 5,7 mld dolarów amerykańskich, na którą nie chcą się zgodzić Demokraci z Izby Reprezentantów, uważają bowiem, że jest to wyrzucanie pieniędzy podatników w błoto.

Słabość dolara w stosunku do CAD

Od początku roku, dolar osłabia się w relacji do GBP, AUD, NZD oraz CAD. Największa przecena widoczna jest w stosunku do dolara kanadyjskiego, sięga bowiem blisko 4%. Warto dodać, że w obecnym roku to właśnie dolar kanadyjski jest najsilniejszą walutą z grupy G8.

Nieznaczne umocnienie, dolar notuje do euro i jena (około 0,3%), natomiast od początku stycznia jest silniejszy od franka szwajcarskiego o prawie 1,7%.

Obecny tydzień przynosi korektę spadków dolara wobec CAD. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, kupującym udało się zamknąć wczorajszą sesję na poziomie wyższym od otwarcia, a dziś wyznaczyli nowe maksima. Najbliższy opór widoczny jest teraz w okolicach 1.3180. Nieznacznie wyżej znajduje się kanał średnich EMA 10/20, który może działać jako opór dynamiczny.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here