Naga Markets2016-07-13_AMO-logoCykl All Markets Online powstał we współpracy z Windsor Brokers, który jako jedyny broker działający na polskim rynku oferuje tak bogaty wachlarz instrumentów. AMO to ponad 620,000 instrumentów finansowych udostępnionych dla handlu online. Dowiedz się więcej.


Rzut oka na rynek, środa 8 luty:

  • W środę amerykańskie indeksy rozpoczęły notowania w kolorze czerwonym. Spadki, są jednak bardzo umiarkowane, a częściowy wpływ na takie otwarcie miał dotychczasowy przebieg sesji na starym kontynencie. W Europie wszystkie najważniejsze indeksy giełdowe również znajdują się pod kreską.
  • Spółka Netflix (NASDAQ, ticker: NFLX) przygotowuje się w pójście w ślady Disneya poprzez sprzedaż gadżetów z motywami znanymi z produkcji Netflixa. Na początku byłyby to T-shirty, kubki, czapki i biżuteria związana z serialem produkcji Netflix „Stranger Things”.
  • Spółka Time Warner (NYSE, ticker TWX) opublikowała dobre dane kwartalne za Q4. Zysk na akcję wyniósł 1.25$ wobec prognozy 1.19$. Dochód kwartalny wyniósł 7.9 mld dolarów wobec prognozy 7.72 mld dolarów.
  • Prezydent USA Donald Trump wypowiedział się o sądach po tym jak jego traktat zakazujący wjazdu obywatelom 7 państw został uchylony przez sąd. Trump powiedział: Sądy, są dzisiaj bardzo upolitycznione. Byłoby dobrze dla naszego systemu, gdyby sędziowie robili to co jest właściwe”.

Kwartalne wyniki spółki Walt Disney Company.

Spółka Disney (NYSE, ticker: DIS) przedstawiła mieszane kwartalne dane. Zysk na akcję EPS za Q1 wyniósł 1.55$ wobec prognozy 1.5$. Jednak dochód wyniósł 14.78 mld dolarów wobec prognozy 15.26 mld dolarów.

Z wyników zadowolony jest jej dyrektor generalny Robert A. Iger: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników osiągniętych w pierwszym kwartale. Nasze parki rozrywki i ośrodki dostarczyły świetne wyniki, zapowiadając bardzo udany rok. Nasze studio wypuściło trzy wielkie hity wliczając Star Wars Rogue One, który stał się pierwszym miliard-dolarowym hitem roku 2017. Z naszą potwierdzoną strategią i rozwojem w różnych branżach jesteśmy niezwykle pewni naszych zdolności kontynuacji drogi zwiększania wartości spółki w długim terminie”.

Sytuacja techniczna na wykresie Walt Disney Company.

Od połowy października 2016 (kiedy to testowane było kluczowe wsparcie w rejonie 91$) trwa ruch wzrostowy, który z sukcesem kontynuowany jest do dziś. Na początku stycznia popyt zdołał przełamać opór na poziomie 107$ i obecnym celem wzrostów jest opór na poziomie 121$. Wzrosty wspiera dodatkowo wzrostowa linia trendu, która formowana jest począwszy od listopada ubiegłego roku.

Od dzisiejszej ceny akcji równej 111$ ruch wzrostowy ma szansę bez wielkich przeszkód być kontynuowany do wspomnianego oporu 121$. Łatwe przełamanie tego ostatniego wydaje się mało prawdopodobne ponieważ w długim terminie (już od 3 lat) cena akcji porusza się pomiędzy poziomami 91$, a 121$ bez szans na przełamanie, któregokolwiek z tych poziomów.

Wykres DISNEY dla D1.
Wykres DISNEY dla interwału D1.
Wykres DISNEY dla D1.
Wykres DISNEY dla interwału W1.

Powyższe wykresy pochodzą z platformy AMO oferowanej przez Windsor Brokers. Windsor brokers oprócz platformy AMO oferuje również handel na platformach MT4 i GWAZY.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here