Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoPoniedziałkowa sesja przebiega na rynku walutowym stosunkowo spokojnie. Zdecydowana większość popularnych walut jak euro, frank szwajcarski, funt szterling czy dolar amerykański utrzymuje się dziś bowiem na względnie stabilnych poziomach. Jak na ich tle wypada polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w poniedziałek, 8 czerwca 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9355 zł 8.06.2020, godzina 13:00
Kurs euro EURPLN 4,4357 zł 8.06.2020, godzina 13:00
Kurs funta GBPPLN 4,9736 zł 8.06.2020, godzina 13:00
Kurs franka CHFPLN 4,0861 zł 8.06.2020, godzina 13:00

Kurs euro stabilizuje się

Kurs euro utrzymuje się w trakcie poniedziałkowego handlu na względnie stabilnym poziomie.

Spoglądając na notowania pary walutowej EURPLN zauważymy, że rynek oscyluje obecnie między wsparciem w wysokości 4,4250 zł a oporem 4,4560 zł. Dopiero trwałe wybicie z tej konsolidacji mogłoby określić przyszły kierunek ruchu.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka osunął się o ponad 26 groszy

Kurs franka szwajcarskiego osłabia się w relacji do polskiego złotego niemal nieprzerwanie od trzech tygodni. Wskutek tej deprecjacji frank potaniał o ponad 26 groszy (choć w skrajnym momencie deprecjacja przekraczała 29 gr.) osuwając się tym samym do najniższego poziomu od pierwszej połowy marca br.

Spoglądając na notowania pary walutowej CHFPLN zauważymy, ze spadki te zatrzymały się w okolicy lokalnego wsparcia w wysokości 4,0680 zł, gdzie już w minioną środę pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu kurs franka utrzymuje się na względnie stabilnym poziomie.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o ponad 32 gr.

Kurs funta osłabiał się w relacji do polskiego złotego niemal nieprzerwanie od ponad miesiąca. Wskutek trwającej od początku maja br. deprecjacji funt potaniał o ponad 32 grosze osuwając się tym samym do najniższego poziomu od drugiej połowy marca br.

Warto zwrócić uwagę, że spadki te zatrzymały się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 4,9120 zł, gdzie w miniony piątek pojawiła się reakcja popytowa. Wskutek tych wzrostów rynek pokonał lokalny opór w wysokości 4,96 zł, co mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 5,1240 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o niemal 34 grosze

Kurs dolara osłabia się w relacji do polskiego złotego niemal nieprzerwanie od trzech tygodni. Wskutek tej deprecjacji dolar potaniał o niemal 34 grosze osuwając się tym samym do najniższego poziomu od połowy marca br.

Warto zwrócić uwagę, że spadki te zatrzymały się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 3,90 zł, gdzie w miniony piątek pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie odrzucona, kurs dolara mógłby wzrosnąć do 3,97 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPracują nad sczepionką przeciwko Covid-19: AstraZeneca chce przejąć Gilead?
Następny artykułChiński bank wypuszcza pierwszy komercyjny ABS zabezpieczany blockchainem warty 17 mld dol.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here