Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoCzwartkowa sesja przynosi ze sobą deprecjację polskiego złotego. Wobec funta szterlinga traci on dziś 0,06%, wobec euro 0,09% a wobec dolara amerykańskiego aż 0,2%. Skromną aprecjację PLN dostrzec można dziś natomiast względem franka szwajcarskiego, w stosunku do którego nasza, rodzima waluta zyskuje 0,01%.


Kursy walut na rynku Forex w czwartek, 21 listopada 2019 r.

  • Polski złoty osłabia się wobec euro, funta szterlinga i dolara amerykańskiego
  • Polski złoty umacnia się wobec franka szwajcarskiego
  • Kurs euro EURPLN zyskuje 0,09%
  • Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN traci 0,01%
  • Kura funta GBPPLN zyskuje 0,06%
  • Kurs dolara USDPLN zyskuje 0,2%
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8867 zł 21.11.2019, godzina 20:55
Kurs euro EURPLN 4,2987 zł 21.11.2019, godzina 20:55
Kurs funta GBPPLN 5,0153 zł 21.11.2019, godzina 20:55
Kurs franka CHFPLN 3,9137 zł 21.11.2019, godzina 20:55

Kurs euro najwyżej od połowy października

Kurs euro zyskuje względem polskiego złotego w trakcie czwartkowej sesji skromne 0,09%.  To jednak w zupełności wystarczyło, by wywindować wspólną walutę do najwyższego poziomu od połowy października. W chwili obecnej za jedno euro zapłacić trzeba dokładnie 4,2987 zł. Jeżeli tylko tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, kurs euro mógłby wzrosnąć w najbliższym czasie nawet do ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 4,3150 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego poniżej 3,92 zł

Kurs franka szwajcarskiego traci w trakcie czwartkowej sesji skromne 0,01%. Biorąc pod uwagę szerszy kontekst rynku wydaje się, że trwająca od kilku dni konsolidacja jest swego rodzaju formą korekty po wcześniejszych spadkach. Jeżeli projekcja ta się potwierdzi kurs franka szwajcarskiego mógłby docelowo osunąć się nawet w rejon 3,86 zł

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta zyskuje drugą sesję z rzędu

Kurs funta zyskuje w trakcie czwartkowej sesji skromne 0,06%. Fakt ten sprawił, że za funta znów zapłacić musimy powyżej 5 zł. Biorąc pod uwagę, że kilka dni temu doszło tu także do pokonania horyzontalnego oporu w wysokości 4,9730 zł, jeżeli tylko tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, kurs funta mógłby dotrzeć nawet w rejon tegorocznych szczytów tj. 5,06 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wróci do 3,90 zł?

Kurs dolara zyskuje w trakcie czwartkowej sesji 0,2%. Warto zwrócić uwagę, że jest to już drugi dzień jego aprecjacji z rzędu. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie kurs dolara mógłby nawet wrócić w rejon poprzednich wierzchołków tj. 3.90 zł

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy – Ichimoku” 21.11.2019 AUD/NZD
Następny artykułBitcoin za mniej niż 30 tys. zł! Kurs BTC z najgorszą sesją od miesiąca
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here