Środowa sesja przebiegała na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Na przestrzeni ostaniach godzin nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w środę, 19 maja 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6964 zł 19.05.2021, godzina 18:00
Kurs euro EURPLN 4,5203 zł 19.05.2021, godzina 18:00
Kurs funta GBPPLN 5,2454 zł 19.05.2021, godzina 18:00
Kurs franka CHFPLN 4,1233 zł 19.05.2021, godzina 18:00

Kurs euro spadł o ponad 16 groszy

Kurs euro utrzymał się w środę na względnie stabilnym poziomie. Warto zwrócić jednak uwagę, że od 6 maja br. spadł on o ponad 7 groszy, a licząc od wierzchołków z 29 marca br. kurs euro o ponad 16 groszy. Tak znaczna deprecjacją sprawiła, że notowania wspólnej waluty znajdują się obecnie na najniższym poziomie od lutego br.

Jeżeli tylko tendencja spadkowa będzie kontynuowana, kurs euro mógłby w najbliższym czasie osunąć się do 4,51 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego spadł o 9 groszy

Kurs franka szwajcarskiego spadł w trakcie środowego handlu o 1 grosz, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 6 maja br. deprecjacji do niemal 9 groszy.

Wskutek tej wyprzedaży, notowania szwajcarskiej waluty wybiły dołem z formacji równoległego kanału wzrostowego, co w naturalny sposób mogłoby otwierać drogę do dalszej deprecjacji.

Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka szwajcarskiego mógłby osunąć się poniżej 4,09 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o 8 groszy

Kurs dolara spadł w środę o niespełna 1 grosz, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 11 maja br. deprecjacji do niemal 8 groszy.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/PLN zauważymy, że kurs funta od ponad miesiąca porusza się w trendzie horyzontalnym między 5,22 zł a 5,31 zł.

invest

Jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, kurs funta mógłby w najbliższym czasie osunąć się do 5,22 zł. Trwałe pokonanie tego wsparcia otwierałoby natomiast drogę do dalszej wyprzedaży szterlinga aż w okolice 5,1450 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o 29 groszy

Kurs dolara utrzymał się w środę na względnie stabilnym poziomie. Warto zwrócić jednak uwagę, że od 31 marca br. spadł on o blisko 29 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby osunąć się do 3,69 zł, bądź dalej nawet do 3,67 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza dolar | kurs gpw | wykres eur usd | korona norweska | analizy gieldowe | pekao akcje | lpp kurs | gpw spółki |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRynek kryptowalut skurczył się dziś o 34 proc. Cena ETH spadła o niema 40%
Następny artykułKurs dolara odrabia straty, jednak polski złoty pozostaje mocny
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here