Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoPolski złoty powoli odrabia straty. Na przestrzeni ostatnich dwóch dni zauważalnie umocnił się on w stosunku do euro, franka szwajcarskiego i dolara amerykańksiego. Sytuacje techniczne na notowaniach par walutowych EUR/PLN, CHF/PLN oraz USD/PLN przemawiają za krótkoterminową kontynuacją tej tendencji. Jedynie kurs funta wykazuje silną presję popytową, która może przyczynić się do osłabienia PLN w najbliższym czasie.

Kursy walut na rynku Forex w czwartek, 22 lipca 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8808 zł 22.07.2021, godzina 9:10
Kurs euro EURPLN 4,5786 zł 22.07.2021, godzina 9:10
Kurs funta GBPPLN 5,3346 zł 22.07.2021, godzina 9:10
Kurs franka CHFPLN 4,2324 zł 22.07.2021, godzina 9:10

Kurs euro wzrósł o 17 groszy

Kurs euro wzrósł między 7 a 20 lipca br. o ponad 11 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 7 czerwca br. aprecjacji do blisko 17 groszy. Tendencja ta zatrzymała się dopiero w okolicy pokonanej jakiś czas temu, linii wyznaczającej wcześniejszą tendencję wzrostową, gdzie już w miniony wtorek pojawiła się relacja podażowa.Na przestrzeni ostatnich dwóch dni notowania wspólnej waluty osunęły się o niemal 3 grosze i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby spaść w najbliższym czasie w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w wysokości 4,5590 zł.

Biorąc pod uwagę, że najbliższe wsparcie zbiega się z mierzeniem 38,2 proc. korekty Fibonacciego, oczekiwać można, że być może już tam pojawi się znów reakcja popytowa, która przyczyni się do powrotu notowań wspólnej waluty na ścieżkę wzrostu.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł o 20 groszy

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł między 29 czerwca br. a 20 lipca br. o ponad 15 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 3 czerwca br. aprecjacji do niemal 20 groszy. Tendencja ta zatrzymała się dopiero w okolicy horyzontalnego oporu w wysokości 4,25 zł, gdzie już w miniony wtorek pojawiła się relacja podażowa.

Na przestrzeni ostatnich dwóch dni notowania wspólnej waluty osunęły się o blisko 3 grosze i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka mógłby spaść w najbliższym czasie w okolice ostatnio wsparcia w wysokości 4,1750 zł.

Biorąc pod uwagę, że strefa ta zbiega się z mierzeniem 50 proc. korekty Fibonacciego, oczekiwać można, że być może już tam pojawi się znów reakcja popytowa, która przyczyni się do powrotu notowań szwajcarskiej waluty na ścieżkę wzrostu.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o 8 groszy

Kurs funta spadł na przestrzeni ostatnich dni o ponad 9 groszy. Na uwagę zasługuje fakt, iż tendencja ta zatrzymała się w okolicy linii trendu wzrostowego, gdzie już wczoraj pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli tylko wzrosty będą kontynuowane, kurs funta mógłby dotrzeć nawet w okolice 5,47 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o 27 groszy

Kurs dolara wzrósł od początku czerwca br. o ponad 27 groszy. Wskutek tak znacznej aprecjacji doszło do pokonania kilku istotnych poziomów oporu. Warto zwrócić jednak uwagę, że tendencja ta zatrzymała się również w okolicy dość istotnej strefy w wysokości 3,90 zł, gdzie już w trakcie środowej sesji pojawiła się nie mała reakcja podażowa. 

Jeżeli tylko opór ten zostanie odrzucony, kurs dolara mógłby w najbliższym czasie osunąć się w okolice 3,8460 zł. To tam znajduje się bowiem najbliżej położony poziom wsparcia. 

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs asseco | echo investment notowania | warren buffett | asseco akcje | akcje pkn orlen| broker ecn | biomed lublin kurs | kurs kryptowaluty |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNotowania miedzi odrabiają straty i docierają do okolic poniedziałkowego otwarcia
Następny artykułCena ropy WTI powyżej 70 dol. za baryłkę. Zapasy surowca w USA niespodziewanie wzrosły
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here