Kursy walut w Wielkanoc: Dolar traci, euro, funt i frank w miejscu, 10 kwietnia 2020 r.Wielkanoc za pasem, a na rynku walutowym widać już przedświąteczne uspokojenie. W efekcie notowania złotówki nie ulegają większej zmianie od sesji czwartkowej i kształtują się następująco: za funta płacimy 5,1827 zł, euro kosztuje 4,5453 zł, frank szwajcarski 4,3033 zł, a dolar amerykański 4,1548 zł. Ograniczone ruchy na rynku będą obserwowane aż do poniedziałku, a światowe giełdy rozpędzą się na nowo w przyszły wtorek.

  • Indeks polskiego złotego zatrzymał się w Wielki Piątek w miejscu
  • Najsilniejsze ruchy widać na dolarze amerykańskim, który traci do złotówki 0,1%
  • Euro, funt i frank są praktycznie nieruchome, utrzymując poziomy z czwartku

Kurs dolara spokojny przed świętami. USD/PLN na granicy 4,15 zł

Notowania dolara amerykańskiego na światowych rynkach tracą drugi dzień z rzędu, co widać również w stosunku do polskiego złotego. Deprecjacja jest jednak mocno ograniczona przez ogólną słabość złotego, w efekcie czego USD/PLN osuwa się o 0,1% i porusza na granicy poziomu 4,15 zł.

Co ważne, wszystkie pozostałe z głównych walut zyskują przed wielkanocnym weekendem do polskiej waluty, która nadal nie potrafi odbić od wielomiesięcznych dołków.

Kurs dolara skromnie traci w Wielki Piątek. Źródło: Tradingview.com
Kurs dolara skromnie traci w Wielki Piątek. Źródło: Tradingview.com

Kurs franka w miejscu. Przedświąteczna konsolidacja udziela się walutom

Na całej szerokości rynku walutowego 10 kwietnia nie widać silniejszych ruchów, co potwierdza także wykres franka szwajcarskiego. Para walutowa CHF/PLN utrzymuje się nad wsparciem 4,30 zł, porusza się jednak wyraźnie bokiem w bardzo wąskiej konsolidacji o dziesięciogroszowym zakresie (co przy ruchach z marca jest niewielkim kanałem zmienności).

Kurs franka stoi w miejscu. Źródło: Tradingview.com
Kurs franka stoi w miejscu. Źródło: Tradingview.com

Kurs euro poniżej 4,55 zł, również bez wyraźniejszych ruchów

Sytuacja na parze walutowej EUR/PLN niczym nie różni się od tej na powyżej omawianych. Kurs euro ugrzązł w konsolidacji pomiędzy 4,63 zł oraz 4,50 zł i w najbliższych tygodniach niewiele wskazuje na to, że sytuacja ulegnie poważniejszej zmianie.

Wybicie górnego ograniczenia otworzy drogę do okolic 5 złotych, natomiast zejście poniżej 4,50 zł pozwoliłoby poluzować przynajmniej w pewnym stopniu presje, która spoczęła na barkach złotówki.

Kurs euro bez zmienności przed świętami. Źródło: Tradingview.com
Kurs euro bez zmienności przed świętami. Źródło: Tradingview.com

Kurs funta nieudolnie testował 5,20 zł

W czwartek para walutowa GBP/PLN podejmowała próbę wybicia poziomu 5,20 zł, co kończyło się jednak niepowodzeniem. W piątek notowania utrzymują się pod oporem bez większych wahań i podobnie jak w przypadku pozostałych par walutowych widać wygaszanie zmienności przed Wielkanocą.

Kurs funta poniżej 5,20 zł. Źródło: Tradingview.com

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here