Naga MarketsKursy walut w środę bez zmian: Forex ze wskazaniem na kurs dolara (USD) i jena (JPY)Bez emocji rozpoczął się środowy handel w Azji z indeksami koczującymi przy 18-miesięcznych szczytach. Na FX zmiany są marginalne przy lekkim wskazaniu na JPY i USD. Nieoczekiwany przyrost zapasów ropy w raporcie API zatrzymał wzrosty WTI.

  • Brak świeżych katalizatorów dla rynków zatrzymał wzrosty na rynku akcji. Optymizm związany z rozejmem handlowym USA i Chin dominuje, ale jego bezpośredni efekt jest na wyczerpaniu.
  • Motyw przewodni ostatnich godzin do realizacja zysków z ostatnich ruchów. Na rynku akcji japoński Nikkei225 traci 0,5 proc., a chiński Shanghai Composite cofa się o 0,3 proc.
  • Na rynku walutowym wyróżnia się skromne odejście w stronę bezpiecznych przystani, które ma charakter technicznej korekty ostatniego rajdu risk-on. USD/JPY wraca do 109,40, AUD/USD systematycznie obniża się pod 0,6850. Na EUR/USD obserwujemy ruchy w przedziale 1,1130/50. Funt dalej podlega korekcie powyborczej euforii i GBP/USD w nocy zaliczył minimum na 1,3072.
  • Ropa WTI odrzuciła retest 3-miesięcznych szczytów przy 61 USD/b i dziś traci do 60,45, gdyż raport API wskazał na nieoczekiwany wzrost zapasów ropy o 4,7 mln baryłek w USA w ubiegłym tygodniu.
  • W temacie relacji USA-Chiny, sekretarz skarbu USA Mnuchin powiedział, że prezydent Trump chce po prostu równych szans z Chinami, a mechanizm egzekwowania warunków w umowie z Chinami jest bardzo silny.
  • Izba Reprezentantów USA ma wystarczającą liczbę głosów, aby przegłosować wniosek o impeachment prezydenta Trumpa. Głosowanie ma się odbyć dziś po zamknięciu handlu na Wall Street. Senat rozpocznie proces w styczniu, ale niezaskakująco spiker większości senatu McConnell powiedział, że nie ma szans na skazanie prezydenta i usunięcie go ze stanowiska.
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here