Kursy walut w środę, 4.12.2019 r. Funt najsilniejszą walutą G8! Euro, frank i dolar kończą dzień pod kreskąŚrodowa sesja przynosi ze sobą deprecjację polskiego złotego. Wobec dolara zyskuje on dziś 0,09%, wobec euro 0,12% a wobec franka szwajcarskiego 0,29%. Jego znaczącą deprecjację dostrzec można było natomiast w relacji do funta szterlinga, który okazał się najsilniejszą walutą grupy G8.


Kursy walut na rynku Forex w środę, 4 grudnia 2019 r.

  • Polski złoty umacnia się wobec euro, franka szwajcarskiego, funta szterlinga i dolara amerykańskiego
  • Kurs euro EURPLN traci 0,12%
  • Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN traci 0,29%
  • Kura funta GBPPLN zyskuje 0,7%
  • Kurs dolara USDPLN traci 0,09%
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8625 zł 4.12.2019, godzina 21:30
Kurs euro EURPLN 4,2792 zł 4.12.2019, godzina 21:30
Kurs funta GBPPLN 5,0598 zł 4.12.2019, godzina 21:30
Kurs franka CHFPLN 3,9057 zł 4.12.2019, godzina 21:30

Kurs euro spada 4 sesję z rzędu

Kurs euro traci w trakcie środowej sesji 0,12%. Warto zwrócić uwagę, że jest to czwarty dzień z rzędu, kiedy wspólna waluta osłabia się wobec polskiego złotego. Spoglądając na notowania pary walutowej EURPLN zauważymy, że deprecjację tą zainicjowało odrzucenie technicznej strefy oporu w okolice 4,32 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby w najbliższym czasie osunąć się w okolice 4,2670 zł, 4,25 zł, bądź nawet 4,2380 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego w okolicy istotnego wsparcia

Kurs franka szwajcarskiego traci w trakcie środowej sesji 0,29%. Spoglądając jednak z nieco szerszej perspektywy na notowania pary walutowej CHFPLN zauważymy, że rynek w dalszym ciagu utrzymuje się powyżej technicznego wsparcia w wysokości 3,9030 zł. Biorąc pod uwagę, że poziom ten stanowi dolne ograniczenie trwającej od 12 listopada br. konsolidacji, dopiero trwałe zejście poniżej tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji kursu franka szwajcarskiego.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta w rejonie 5,06 zł

Kurs funta zyskuje w trakcie środowej sesji aż 0,70%. Fakt ten sprawia, że jest on najsilniejszą walutą grupy G8, o czym więcej pisałem juz wcześniej, w osobnym artykule. Jeżeli aprecjacja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby w najbliższym czasie wzrosnąć do 5,07 zł. Dopiero trwałe pokonanie tego oporu otworzyłoby bowiem drogę do dalszych wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 5,1250 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara w okolicy technicznego wsparcia

Kurs dolara traci w trakcie środowej sesji skromne 0,09%. Warto przy tym zwrócić uwagę, że jest to już czwarta sesja z rzędu, kiedy USD traci na wartości. Wskutek tych spadków kurs dolara osunął się o ponad 8 groszy z poziomu 3,9333 zł raportowanego jeszcze w miniony piątek. Spoglądając na notowania pary walutowej USDPLN zauważymy, że rynek testuje obecnie lokalne wsparcie w wysokości 3,8648 zł, gdzie dziś pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty wzrostowej, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 3,90 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTrend is your friend – podstawowe zagadnienia jego analizy
Następny artykułBlok po 22 – 4 grudnia 2019: GBP/USD, Złoto
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here