Kursy walut w poniedziałek po południu, dolar w dół, USD/PLN po 4,1307 zł, euro i frank również tracą
Banknoty euro i dolara

Ostatni tydzień zakończył się bardzo dobrze dla polskiej waluty, a poniedziałkowa sesja również przebiega nie najgorzej. Dziś polski złoty zyskuje do dolara, euro i franka szwajcarskiego, przy czym traci jedynie w ujęciu z funtem brytyjskim. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach czyli funcie, euro, dolarze i franku (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Finax
  • Kurs dolara, euro i franka w dół do złotego
  • Złotówka traci tylko 0,06% do funta
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,1307 zł 25.05.2020, godzina 17:50
Kurs euro EURPLN 4,5010 zł 25.05.2020, godzina 17:50
Kurs funta GBPPLN 5,0366 zł 25.05.2020, godzina 17:50
Kurs franka CHFPLN 4,2536 zł 25.05.2020, godzina 17:50

Kurs dolara do złotego USD/PLN kontynuuje spadki

W poniedziałek złoty zyskuje najmocniej do dolara amerykańskiego, ruch na parze walutowej USD/PLN wynosi ponad 0,2% na korzyść złotówki.

Patrząc technicznie na wykres, para walutowa wciąż utrzymuje się w szerokiej konsolidacji. Na interwale H4 kluczowe są obecnie dwa poziomy. Wsparcie znajduje się przy 4,09 zł, z kolei opór wypada dopiero przy 4,30 zł. Dopóki nie zobaczymy wybicia, w średnim terminie obowiązuje trend boczny.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał H4

Kurs franka CHF/PLN trzyma wsparcie

W ostatnim tygodniu sporo działo się na franku. Silna przecena CHF doprowadziła do testu kluczowego poziomu wsparcia na parze walutowej CHF/PLN. Patrząc na przedział czasowy D1, kurs franka do złotego broni minimum z 26 marca. Niemniej pomimo fatku, że główna tendencja pozostaje w średnim terminie wzrostowa, niewykluczone jest pogłębienie obecnie obserwowanej korekty.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Kluczowym wsparciem pozostaje dopiero dolne ograniczenie układu Overbalance, gdzie znajduje się także mierzenie 38,2% Fibonacciego. Niemniej warto też wziąć pod uwagę dzisiejsze wsparcie, które zostało zaznaczone kolorem ciemnoniebieskim.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) wybije dołem?

W poniedziałek złoty zyskuje także w ujęciu do euro. Dziś kurs euro do złotego znajduje się 0,1% pod kreską. Patrząc na wykres, notowania testują ważną strefę wsparcia przy 4,51 zł. Miejsce to wynika z dolnego ograniczenia konsolidacji oraz mierzenia 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej. Jeżeli dojdzie do wybicia dołem, spadki mogą przyspieszyć.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

 – EUR/PLN oscyluje blisko 4,50 PLN. Trudno jednak wyciągać istotniejsze wnioski z dzisiejszego obrotu – kluczowe rynku (USA/UK) pozostają dziś zamknięte. Lokalnie inwestorzy CEE czekają na posiedzenia instytucji centralne w Polsce i Rumunii komentuje analityk DM BOŚ Konrad Ryczko.

Kurs funta do złotego podąża na południe

W ostatnim czasie na funcie brytyjskim również możemy obserwować nieco większe ruchy. Funt radzi sobie nie najlepiej w ujęciu ze złotym. Patrząc na wykres H4, zgodnie z metodologią Overbalance, doszło do zmiany sekwencji na spadkową, o czym pisaliśmy w poprzednich analizach. Kluczowym oporem pozostaje strefa przy 5,12 zł, dopóki kurs jest poniżej obowiązuje tendencja spadkowa.

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here