Kursy walut w poniedziałek – euro znowu po 4,28 zł, dolar pod 3,87 zł. Kurs franka spada do 3,90 zł, a funt utrzymuje 5 zł, 18 listopadaSprawdź kursy walut w nowym tygodniu na rynku Forex i ile kosztuje euro EURPLN, dolar USDPLN, frank CHFPLN oraz funt GBPPLN. Polski złoty silnie rósł w czwartek i piątek po pogłębieniu miesięcznych maksimów, jednak w poniedziałek powraca do spadków. Najsilniej nadal prezentuje się funt szterling, który utrzymał barierę 5 zł i ma perspektywy na silniejsze wzrosty w nowym tygodniu.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8677 zł 18 listopada 2019, godzina 08:15
Kurs euro EURPLN 4,2807 zł 18 listopada 2019, godzina 08:15
Kurs funta GBPPLN 5,0066 zł 18 listopada 2019, godzina 08:15
Kurs franka CHFPLN 3,9080 zł 18 listopada 2019, godzina 08:15

Kursy walut 18 listopada 2019

  • Polski złoty po środowym rozciągnięciu lokalnych dołków silniej korygował przez dwa dni, w poniedziałek jednak traci
  • W efekcie, kur euro powraca nad poziom 4,28 zł, a kurs dolara w okolice 3,87 zł
  • Kurs franka spadał pod 3,91 zł i tam też rozpoczyna nowy tydzień
  • Notowania GBPPLN utrzymały 5 zł i w poniedziałek poszukują okazji wzrostowych

Kurs euro powraca nad 4,28 zł. EURPLN rozpoczyna tydzień od wzrostów

Chociaż końcówka minionego tygodnia przyniosła silniejszą korektę spadkową eurozłotego, to w poniedziałek kurs euro znowu odbija i powraca nad poziom 4,28 zł. Notowania EURPLN zostały zatrzymane w czwartek na wysokości miesięcznych maksimów, tuż pod 50-okresową średnią ruchomą i weszły w tryb dwudniowej korekty. Tydzień i tak zamykał się jednak ze skromnym zyskiem, a nowy przynosi powrót do wzrostów. Strefa średnich ruchomych razem z poziomem 4,30 zł będą pełniły obecnie rolę ważnej strefy oporowej.

kurs euro 18.11
Kurs euro do złotego rozpoczyna nowy tydzień od wzrostów. EURPLN H4

Kurs dolara również w górę, jednak USDPLN rośnie zdecydowanie skromniej

Notowania dolara amerykańskiego prezentują podobną tendencję co euro, z tą jednak różnicą, że poniedziałkowe wzrosty są zdecydowanie skromniejsze i cena USDPLN utrzymuje się poniżej 3,87 zł. Dolar w zeszłym tygodniu jednak również próbował rozszerzać miesięczne maksima i po dwóch dniach nieudanych prób wybicia 3,90 zł, dynamiczniej tracił. W tym momencie para walutowa korzysta ze wsparcia na wysokości lokalnych szczytów z drugiej połowy października, gdyby poziom został jednak pokonany, wtedy kurs dolara ponownie otwiera sobie drogę do spadków w kierunku 3,83 zł oraz 3,805 zł.

kurs dolara 18.11
Kurs dolara z bardzo skromnym odbiciem do złotego w poniedziałek. USDPLN H4

Kurs franka osuwa się poniżej 3,91 zł. CHFPLN oddaje 4 grosze wartości

Jeszcze w czwartek wieczorem kurs franka do złotówki wyceniano na ponad 3,95 zł. Od wspomnianego poziomu rozpoczęła się jednak silna korekta spadkowa, która zesłała notowania CHFPLN poniżej poziomu 3,91 zł. Ten pełni obecnie rolę oporu i nowy tydzień również otwiera się poniżej przynosząc skromną stratę rzędu 0,1%. Para walutowa znajduje się pomiędzy dwoma średnimi ruchomymi, które powinny pełnić teraz rolę dynamicznej konsolidacji. Jeżeli kurs franka wybije 3,89 zł i jednocześnie 200 EMA, wtedy nie będzie można wykluczyć jednak ponownego testu październikowo-listopadowych dołków na 3,86 zł.

kurs franka 18.11
Kurs franka powraca pod 3,91 zł. CHFPLN H4

Kurs funta nadal w okolicach półrocznych maksimów. GBPPLN nie spadał pod 5 zł

Korekta spadkowa w zeszłym tygodniu nie ominęła także notowań GBPPLN w ich przypadku jednak spadki były jednymi z najpłytszych. W efekcie kurs funta oddala się od poziomu 5,02 zł, korzysta jednak ze wsparcia okrągłej strefy oraz maksimów z drugiej połowy października, które udało się wybić w listopadzie. W związku z tym brytyjska waluta zapewnia sobie silną bazę popytową i zwiększa swoje szanse na mocniejsze odbicie w kolejnych tygodniach.

kurs funta 18.11
Kurs funta utrzymuje się nad poziomem 5 zł w nowym tygodniu. GBPPLN H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here