Kursy walut w poniedziałek - dolar, euro, funt i frank - 26 października 2020 r.Polski złoty traci na początku nowego tygodnia, najsilniej zyskuje kurs dolara oraz kurs funta szterlinga. O około 0,3% rosną również kurs euro oraz kurs franka szwajcarskiego. Sprawdź jak w poniedziałek, 26 października 2020 roku, kształtują się kursy walut oraz ile zapłaciasz za wymianę PLN.

  • Kursy walut kształtują się nastepująco: euro kosztuje 4,5807 zł, dolar 3,8753 zł, frank 4,2736 zł i funt 5,0601 zł
  • Polski złoty utrzymuje się w okolicach miesięcznych minimów, a na najwyższych poziomach cały czas pozostaje frank, który testuje maksima z maja
  • Zbliżające się wybory prezydenckie w USA mogą zachwiać notowaniami PLN

TMS

Kurs euro może wzrosnąć powyżej 4,60 zł?

Kurs euro zyskuje do polskiego złotego w poniedziałek, 26 października 2020 roku, 0,2%. Notowania pary walutowej EUR/PLN wynoszą niemal 4,58 zł, a na wykresie widać serię bardzo długich górnych knotów świec.

Oznacza to, że z jednej strony popyt każdego dnia od ponad tygodnia próbuje podchodzić bliżej poziomu 4,60 zł, z drugiej natomiast daje jasny sygnał, że podaż odrzuca próby dalszego osłabienia polskiej waluty w stosunku do euro.

W tym momencie, zasadne wydaje się być założenie, w którym notowania eurozłotego poruszają się nadal w pięciogroszowej konsolidacji w przedziale pomiędzy 4,55 zł a poziomem 4,60 zł. W obliczu niepewności wywołanej koronawirusem oraz zbliżającymi się wyborami w Stanach Zjednoczonych nie można jednak wykluczyć sytuacji, w której kurs euro wybija poziom 4,60.

Kurs euro do złotego na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs dolara najsilniej rosnącym do polskiej złotówki

Najsilniej zyskującą do złotówki walutą w trakcie poniedziałkowej sesji, jest kurs dolara amerykańskiego. Para walutowa USD/PLN rośnie o niemal 0,6% i kosztuje ponad 3,87 zł. W ujęciu ostatnich dwóch tygodni notowania dolara pozostają jednak zamknięte w relatywnie wąskiej konsolidacji. Kurs amerykańskiej waluty korzysta ze wsparcia poziomu 3,85 zł, który był testowany również dzisiaj, oraz oporu na wysokości poziomu 3,90 zł. 

Podobnie jak w przypadku pary walutowej z euro, wydaje się że dolar powinien utrzymywać konsolidację w przeciągu kolejnego tygodnia. Kluczowe dla przyszłości kursu dolara w stosunku do złotego, będzie to jak obliczu wyborów prezydenckich w USA zachowa się para walutowa EUR/USD, czyli główna z par  na rynku Forex.

Kurs dolara do złotego na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs franka utrzymuje się na majowych maksimach

W poniedziałek nie można obojętnie przejść również obok sytuacji na parze walutowej CHF/PLN. Kurs franka szwajcarskiego zyskuje bowiem 0,3% do złotego i kosztuje ponad 4,27 zł. Lokalne maksima rysują się na wysokości poziomu 4,28 zł, który w przeciągu ostatniego tygodnia był wielokrotnie testowany. 

Podobnie jednak jak w przypadku euro, na wykresie widać serię bardzo długich górnych knotów. Oznacza to, że próby kupujących, którzy dążą do osiągnięcia wyższych poziomów cenowych są skutecznie blokowane przez podaż. 

Nie zmienia to jednak faktu, że kurs franka jest najwyższy od końca maja bieżącego roku, kiedy rynek obserwował dynamiczniejsze spadki wyceny. Tak wysokie poziomy cenowe z całą pewnością martwią posiadaczy kredytów hipotecznych we frankach.

Kurs franka do złotego na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs funta silnie rośnie w poniedziałek

Obok kursu dolara amerykańskiego do polskiego złotego bardzo silnie w trakcie poniedziałkowej sesji zyskuje również kurs funta szterlinga. Ten zwiększa swoją wartość o prawie 4 gr, w efekcie czego wycena dochodzi do poziomu 5,06 zł. 

Co prawda para walutowa GBP/PLN nie pokonała październikowych szczytów, które rysowane są na poziomie wyższym o jeden grosz, jednak podobnie jak kurs franka, notowania utrzymują się w okolicach poziomów obserwowanych ostatni raz w maju. 

Warto jednocześnie zauważyć, że od wrześniowych dołków na wysokości poziomu 4,80 zł, funt szterling zyskuje już 26 groszy. Na przestrzeni całego roku, czyli od stycznia, sytuacja nie ulega jednak większej zmianie, a w tym okresie funt w stosunku do dzisiejszych cen drożeje jedynie o 0,6%

Kurs funta do złotego na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here