Kursy walut w czwartek – kurs euro, dolara, funta i franka – 22 październikaW trakcie czwartkowej sesji, 22 października 2020 roku, kursy walut głównych umacniają się do polskiego złotego, który traci na rynkach finansowych niemal 0,1%. Kurs euro (EUR/PLN) rośnie o 0,3%, kurs dolara (USD/PLN) umacnia się o 0,5%, kurs franka (CHF/PLN) zyskuje 0,3%, a kurs funta (GBP/PLN) dodaje do swojej wartości 0,15%. Sprawdź ile zapłacisz za wymianę walut w drugiej połowie tygodnia.

Forex Club
  • Czwartkowe kursy walut kształtują się następująco: euro kosztuje 4,5875 zł, dolar 3,8743 zł, frank 4,2719 zł, a funt 5,0742 zł
  • Kurs złotego utrzymuje się w okolicach miesięcznych minimów i poziomów z końcówki września
  • Część analityków uważa, że kurs euro może pokonać w kolejnych tygodniach poziom 4,60 zł

Kurs euro cały czas porusza się poniżej 4,60 zł. Co dalej z EUR/PLN?

W trakcie czwartkowej sesji kurs euro zyskuje kolejne 0,3%. W efekcie para walutowa EUR/PLN utrzymuje się w okolicach wrześniowych maksimów oraz jednocześnie najwyższych poziomów od początku kwietnia bieżącego roku. Co prawda poziom 4,60 zł cały czas pełni rolę istotnego oporu, jeżeli dałoby się go jednak wybić, to nie można wykluczyć dalszej aprecjacji w kierunku poziomu 4,65, gdzie znajdują się tegoroczne maksima.

Negacją tego scenariusza byłaby silniejsza korekta spadkowa, spychająca notowania euro poniżej poziomu 4,55, a stamtąd następnie w okolice poziomo 4,50 zł, gdzie wypadają szczyty z lipca bieżącego roku.

Kurs euro do złotego na wykresie dziennym

Kurs dolara zyskuje najmocniej do złotego w czwartek

Kurs dolara jest w czwartek niezaprzeczalnie najsilniejszą walut w stosunku do polskiego złotego, korygując na międzynarodowych rynkach po słabszej sesji środowej. Co prawda osłabienia dolara amerykańskiego nie było tak bardzo widoczne na parze USD/PLN, jednak w pewnym momencie usuwała się ona poniżej poziomu 3,85 zł. Ten ostatecznie został obroniony, a w czwartek kurs dolara zyskuje niemal pół procenta do polskiej złotówki.

Dopóki jednak poziomy cenowe utrzymują się poniżej lokalnego oporu 3,90 zł, nie powinien realizować się scenariusz silniejszej aprecjacji polskiego złotego. W obliczu zbliżających się wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, które będą miały miejsce na początku listopada, w skali następnego tygodnia zmienność dolara amerykańskiego nie powinna się zwiększać. Ta sytuacja może ulec jednak zmianie w momencie, gdy rynki poznają nowego prezydenta USA.

Kurs dolara do złotego na wykresie dziennym

Kurs franka korzysta z istotnej strefy wsparcia. CHF/PLN nadal w górę?

Kurs franka podobnie jak opisywane przed chwilą euro oraz dolar amerykański, również silniej zyskuje do złotówki w trakcie czwartkowej sesji. Para walutowa CHF/PLN cały czas utrzymuje się nad poziomem 4,25 zł, który blokował silniejszą aprecjację we wrześniu. Obecnie poziom pełni rolę istotnego wsparcia, jeżeli nadal będzie testowany przez byki, wtedy nie można wykluczyć dalszych wzrostów, między innymi w kierunku poziomu 4,30 zł.

Większa deprecjacja franka szwajcarskiego i powrót w okolice poziomu 4,05 zł, który był obserwowany między innymi w sierpniu lub na początku września, wydaje się w tym momencie mało prawdopodobna, co z całą pewnością niepokoi posiadających kredyty we frankach szwajcarskich.

Kurs franka do złotego na wykresie dziennym

Kurs funta nie był tak wysoko od maja. Pomaga Brexit

Analizowany jako ostatni kurs funta szterlinga, korzysta z pozytywnych doniesień odnośnie negocjacji w zakresie umowy dotyczącej Brexitu. W trakcie środowej sesji para walutowa GBP/PLN zyskiwała około 7 gr i z poziomu poniżej 5 zł rosła do poziomu 5,07 zł, a w trakcie sesji czwartkowej dodaje do swojej wartości kolejne 0,15%, w efekcie czego testuje najwyższe poziomy od maja bieżącego roku.

Za 1 funta płaci się w tym momencie niemal 5,08 zł, i nie można wykluczyć dalszej aprecjacji, między innymi w kierunku poziomu 5,15 zł, gdzie wyznaczone były maksima z grudnia ubiegłego roku oraz lutego roku bieżącego. Ostatecznym celem dla wzrostów pary walutowej GBP/PLN pozostają tegoroczne szczyty z kwietnia, które były wyznaczone w okolicach pułapu 5,25 zł.

Kurs funta do złotego na wykresie dziennym
Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here