Kursy walut w czwartek Frank pokonuje 3,94 zł, funt powyżej 5 zł. Kurs euro wybija 4,29 zł, a dolar pokonuje 3,89, 14 listopada

Główne kursy walut na rynku Forex kontynuują rajd wzrostowy w stosunku do złotego. Sprawdź, ile w czwartek 14 listopada po godzinie 08:30 zapłacisz za euro (EURPLN) ile wynosi kurs dolara (USDPLN), franka (CHFPLN) oraz funta szterlinga (GBPPLN). Za wyjątkiem eurozłotego, pozostałe pary walutowe pokonywały istotne poziomy oporów, a brytyjski szterling znowu zameldował się powyżej poziomu 5 złotych.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8980 zł 14.11.2019, godzina 08:30
Kurs euro EURPLN 4,3032 zł 14.11.2019, godzina 08:30
Kurs funta GBPPLN 5,0081 zł 14.11.2019, godzina 08:30
Kurs franka CHFPLN 3,9448 zł 14.11.2019, godzina 08:30

Kursy walut w czwartek, 14 listopada

  • Polski złoty kontynuuje swoją wyprzedaż w drugiej części tygodnia i pogłębia miesięczne minima
  • Kurs funta zamyka się nad psychologiczną barierą 5 zł i jest najmocniejszy od 6 miesięcy
  • Kurs franka oraz kurs dolara powracają nad minima wrześniowe (ważny opór) i znowu celują w tegoroczne szczyty
  • Uspokojenie widać jedynie na notowaniach USDPLN, które po wybiciu 4,29 zł spowalniając w czwartek

Kurs euro rośnie o ponad 0,5% i łapie oddech. EURPLN zwalnia na miesięcznych szczytach

Po wzroście o ponad 0,5% w pierwszej części tygodnia, kurs euro w czwartek stabilizuje się na miesięcznych maksimach względem złotego i w momencie publikacji artykułu realizuje marginalne wzrosty, tuż pod średnią ruchomą z pięćdziesięciu ostatnich sesji. Notowania EURPLN ostatnio zyskiwały na wartości przez cztery sesje z rzędu w połowie września, kiedy odbijały od lokalnych minimów, stanowiąc obecnie główny opór i docelowy zasięg listopadowych wzrostów (strefa 4,315 zł).

kurs euro EURPLN 14.11
Kurs euro w środę znowu silnie zyskiwał, a w czwartek stabilizuje się nad 4,292 zł. EURPLN H4

Kurs franka wybija 3,94 zł, para walutowa CHFPLN powraca nad wrześniowe minima

Chociaż po środowym umocnieniu o 0,54% kurs franka ostatecznie zamykał się pod strefą oporu 3,94 zł, to czwartkowa kontynuacja wzrostów wyciąga notowania CHFPLN powyżej tego ważnego poziomu. W efekcie para walutowa wraca do zakresu konsolidacji z sierpnia i początku października, w ramach której testowane były dwuletnie maksima na poziomie 4,05 zł.

Chociaż frankowicze nie mają jeszcze powodów do obaw, to należy zauważyć, że od początku miesiąca kurs franka zyskuje już ponad 8 groszy i jeżeli trwale zamknie się nad pokonanym oporem, to jego aprecjacja może być kontynuowana.

kurs franka 14.11
Kurs franka powraca nad ważny opór i do dawnej konsolidacji. CHFPLN H4

Kurs dolara również wybija wrześniowe dołki. USDPLN pokonuje poziom 3,90 zł

Zachowanie ceny na wykresie USDPLN jest bardzo zbliżone do sytuacji opisywanej na franku szwajcarskim. W środę kurs dolara silnie rósł i testował opór wyznaczany na minimach z września (3,90 zł), ostatecznie zamykał jednak sesję poniżej. Czwartek przynosi kontynuację usunięć, wybicie ważnego oporu i powrót do zakresu konsolidacji sprzed kilku miesięcy. USDPLN rośnie nieprzerwanie od dwóch tygodni i w tym czasie zwiększa swoją wartość o 9 groszy, testując w drugiej części tygodnia miesięczne maksima.

Kurs dolara zamykając się nad 3,90 zł potwierdzi sporą część dotychczasowej korekty oraz zwiększy szansę na ponowne podejście w okolice okrągłego poziomu 4 zł.

kurs dolara 14.11
Kurs dolara silny od początku tygodnia. USDPLN H4

Kurs funta delikatnie koryguje po wybiciu 5 zł. GBPPLN najwyżej od 6 miesięcy

W środę notowania GBPPLN wybijały i zamykały się nad psychologiczną barierą 5 złotych, pogłębiając półroczne maksima. W czwartek cena nadal porusza się nad nowym wsparciem i zostawia w tyle miesięczną konsolidację, widać jednak marginalną korektę w stosunku do złotówki. Kurs funta na zagranicznych rynkach może liczyć na porównywalne uznanie inwestorów. Co prawda w stosunku do dolara porusza się płasko, jednak w odniesieniu do euro wybijał lokalne maksima i również testuje najwyższe poziomy od maja.

kurs funta 14.11
Kurs funta silny do złotego i euro w listopadzie. GBPPLN H4

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here