Czwartkowy poranek przebiegał na rynku walutowym stosunkowo spokojnie. Na przestrzeni ostaniach godzin nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w czwartek, 6 maja 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8131 zł 6.05.2021, godzina 8:00
Kurs euro EURPLN 4,5790 zł 6.05.2021, godzina 8:00
Kurs funta GBPPLN 5,3027 zł 6.05.2021, godzina 8:00
Kurs franka CHFPLN 4,1748 zł 6.05.2021, godzina 8:00

Kurs euro wzrósł o ponad 5 grosze

Kurs euro wzrósł w czwartek o poranku o 0,6 grosza, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od wtorku aprecjacji do ponad 4 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy, że kurs euro wzrośnie w okolice 4,59 zł. Dopiero trwałe pokonanie tego oporu mogłoby bowiem otworzyć drogę do dalszej aprecjacji wspólnej waluty.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o niemal 7 groszy

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł nieznacznie w czwartek o poranku, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od wtorku aprecjacji do ponad 5 groszy. Licząc natomiast od dołków z połowy kwietnia br., kurs franka wzrósł już o niemal 7 groszy.

Wskutek tych wzrostów, kurs franka pokonał techniczny opór w wysokości 4,1580 i znalazł się na najwyższym poziomie od ponad miesiąca. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka mógłby wzrosnąć nawet do 4,23 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o ponad 8 groszy

Kurs funta wzrósł nieznacznie w czwartek o poranku, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od poniedziałku aprecjacji do ponad 8 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby w najbliższym czasie wzrosnąć do 5,32 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o 5 groszy

Kurs dolara wzrósł nieznacznie w czwartek o poranku, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od wczoraj aprecjacji do ponad 5 groszy. Wzrosty te sprawiły, że notowania amerykańskiej waluty dotarły do technicznego oporu w wysokości 3,82 zł. Jeżeli tylko strefa ta zostanie pokonana, kurs dolara mógłby wzrosnąć nawet powyżej 3,89 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar | akcje lotos | wiadomosci kryptowaluty | bitcoins | akcje pgnig – najnowsze wiadomości |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKorepetycje z j. angielskiego – stacjonarnie czy online?
Następny artykułPoranny przegląd rynków: Super Czwartek z wyborami oraz decyzją Banku Anglii
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here