Złotówka od przełomu marca i kwietnia korzysta z fali umocnień i zyskuje do wszystkich głównych walorów rynku Forex – euro, dolara, funta i franka. Sprawdzamy kursy walut we wtorek, 16 kwietnia 2019 roku.


Kurs euro najniżej od lutego, EUR/PLN testuje poziomy pod 4,28 zł

Na początku nowego tygodnia polski złoty ponownie umacnia się do europejskiej waluty. W efekcie EUR/PLN znajduje się wyraźnie pod granicą 4,28 zł i testuje poziomy obserwowane ostatni raz dwa i pół miesiąca temu. We wtorek kurs euro próbuje stabilizować w okolicach 4,2744, jednak po wybiciu istotnej strefy wsparcia i pogłębieniu dołków marcowych deprecjacja nadal wydaje się możliwa – nawet w kierunku 4,26 zł.

kurs euro 16 kwietnia 2019
Kurs euro wyraźnie traci do złotego. EUR/PLN D1, Tradingview

Linia trendu zatrzymała USD/PLN? Kurs dolara testuje poziomy pod 3,78 zł

Dolar amerykański od początku kwietnia traci już niemal 7 groszy i na początku nowego tygodnia testuje poziomy pod 3,78 zł, ostatni raz obserwowane miesiąc temu. W tym momencie dalszą deprecjację blokuje jednak linia trendu rysowana po maksimach z listopada ubiegłego roku. Wsparcie wzmacniać mogą również dołki marcowe na 3,7726, jednak ewentualne wybicie strefy otwiera drogę do 3,74 zł, a następnie do 3,72 zł, gdzie wypadają tegoroczne minima. Kurs dolara może odwrócić scenariusze spadkowe w przypadku powrotu nad 3,8141.

kurs dolara 16 kwietnia 2019
Kurs dolara traci do złotego, USD/PLN D1, Tradingview

Kurs funta na istotnym wsparciu, cena walczy z 4,95 zł

Notowania GBP/PLN pod koniec minionego tygodnia dotarły do dolnego ograniczenia konsolidacji rysowanej od połowy lutego na wielomiesięcznych maksimach. Kurs funta zatrzymał się na wysokości 4,95 zł (maksima z października i listopada ubiegłego roku) i obecnie traktuje poziom jako wsparcie. W poniedziałek cena nie wykazywała na jego wysokości większej zmienności i podobnie jest we wtorek. Jeżeli poziom zostałby wybity, wtedy notowania mogą przesuwać się w kierunku 4,90 (200 EMA) lub 4,85 (poziom S/R).

kurs funta 16 kwietnia 2019
Kurs funta zatrzymał się na 4,95 zł. GBP/PLN D1, Tradingview

CHF/PLN najniżej od lutego, kurs franka szwajcarskiego silnie traci

Jeszcze pod koniec marca za franka płacono ponad 3,86 zł. 3 tygodnie później notowania znajdują się już 10 groszy niżej, notując w tym czasie niemal nieprzerwaną serię spadków. W efekcie CHF/PLN znalazł się na najniższych poziomach od początków lutego i otwiera sobie drogę do ponownego testu dolnego ograniczenia średnioterminowej konsolidacji. Kurs franka zmierza w stronę 3,873 zł i odwróceniem dynamicznie spadkowym tendencji mógłby być powrót nad 3,7749, gdzie przebiegają minima z grudnia i marca.

Kurs franka notuje najgorszy okres w 2019 r. CHF/PLN D1, Tradingview

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here