We wtorek, 13 lipca 2021 roku, kursy walut na rynku Forex podążają na północ za sprawą silnej przeceny polskiego złotego. W trakcie minionego tygodnia złoty kontynuował deprecjację względem swoich głównych rywali, a nowy tydzień przyniósł kolejną falę wyprzedaży. Dolar amerykański znajduje się na nowych lokalnych maksimach powyżej 3,87 zł, a funt kontynuuje silny impuls wzrostowy przebijając z impetem opór 5,34 zł. Sprawdź ile dziś kosztuje euro EURPLN, dolar USDPLN, funt GBPPLN oraz franka CHFPLN.

  • Kurs dolara najwyżej od początku kwietnia 2021 r.
  • EURPLN coraz bliżej poziomu oporu 4,60 zł
  • Kurs funta przebija z impetem poziom 5,34 zł
  • CHFPLN pokonuje z łatwością okrągły poziom 4,20 zł
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,5790 euro
USDPLN 3,8760 dolar
GBPPLN 5,3700 funt
CHFPLN 4,2300 frank

Kurs dolara przebija z impetem lokalny opór. USD/PLN powyżej 3,87 zł

Kurs dolara wzrasta we wtorek 1%, co pozwoliło na przebicie z impetem lokalnego oporu 3,8440. Dalsze umocnienie amerykańskiej waluty powinno doprowadzić do testu okrągłego poziomu 3,90 z celem na tegoroczne maksimum 3,9837. Z drugiej strony dopiero trwały spadek poniżej wsparcia 3,80 wyhamowałoby presję kupujących, choć jastrzębia retoryka Fed wspiera scenariusz wzrostowy.Kurs dolara przebija z impetem lokalny opór. USDPLN powyżej 3,87 zł
Kurs dolara przebija z impetem lokalny opór. USDPLN powyżej 3,87 zł

EUR/PLN coraz bliżej 4,60 zł. Kurs euro wzrasta szóstą sesję z rzędu

Kurs euro podobnie jak dolar silnie zyskuje dziś względem złotego forsując czerwcowy szczyt 4,5660. Para EUR/PLN wzrasta szóstą sesję z rzędu. W efekcie kupujący mają otwartą drogę w kierunku psychologicznego poziomu oporu 4,60, a jego trwałe pokonanie utorowałoby drogę w kierunku tegorocznego maksimum 4,68.

EURPLN coraz bliżej 4,60 zł. Kurs euro wzrasta szóstą sesję z rzędu
EURPLN coraz bliżej 4,60 zł. Kurs euro wzrasta szóstą sesję z rzędu

Kurs funta zdrożał 12 groszy w cztery sesje. GBP/PLN blisko oporu 5,40 zł

Kurs funta jeszcze w czwartek kosztował 5,25, a już we wtorek oscyluje powyżej poziomu 5,37. Para GBP/PLN wzrosła 12 groszy w zaledwie cztery sesje i jest na dobrej drodze do lokalnego poziomu oporu 5,40 z celem na tegoroczny szczyt 5,4916. Brytyjska waluta zyskuje na fali pozytywnych informacji z gospodarki Wielkiej Brytanii, a słabość złotego potęguje impuls wzrostowy GBP/PLN w ostatnich dniach.

Kurs funta zdrożał 12 groszy w cztery sesje. GBPPLN blisko oporu 5,40 zł
Kurs funta zdrożał 12 groszy w cztery sesje. GBPPLN blisko oporu 5,40 zł

CHF/PLN dociera do marcowego szczytu. CHF/PLN z impetem opuszcza konsolidację

Kurs franka konsolidował na przełomie czerwca/lipca w wąskiej konsolidacji cenowej 4,10 – 4,14, jednak deprecjacja złotego doprowadziła do silnego wybicia w górę. W efekcie para CHF/PLN wzrosła w zaledwie trzy sesje do poziomu oporu 4,20. W tym tygodniu kupujący kontynuują atak na coraz wyższe poziomy, co w efekcie sprawiło, iż we wtorek notowania testują marcowe maksimum 4,2340. Pokonanie tego oporu otworzyłoby drogę w kierunku tegorocznego szczytu 4,27.

CHFPLN dociera do marcowego szczytu. CHFPLN z impetem opuszcza konsolidację
CHFPLN dociera do marcowego szczytu. CHFPLN z impetem opuszcza konsolidację
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ranking giełd kryptowalut | dino kurs | ciech notowania | cena akcji pgnig dzisiaj | akcje ciech | euro kurs online | dolar amerykański |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here