W poniedziałek, 9 sierpnia 2021 roku, kursy walut na rynku Forex rozpoczęły nowy tydzień zmagań. W trakcie minionego tygodnia polski złoty kontynuował aprecjację względem swoich głównych rywali, choć w piątek nastąpiło jego silne osłabienie w wyniku solidnego raportu z amerykańskiego rynku pracy. Dolar amerykański ponownie znajduje się na lokalnych maksimach nieco poniżej 3,90 zł, a funt kontynuuje trend wzrostowy zbliżając się do 5,40 zł. Sprawdź ile dziś kosztuje euro EURPLN, dolar USDPLN, funt GBPPLN oraz franka CHFPLN.

  • Kurs dolara umocnił się ponad 5 groszy w piątek
  • EURPLN przebija z impetem poziom 4,5660 zł
  • Kurs funta ponownie przy oporze 5,40 zł
  • CHFPLN buduje bazę nad poziomem 4,20 zł
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,5720 euro
USDPLN 3,8860 dolar
GBPPLN 5,3960 funt
CHFPLN 4,2500 frank

Kurs dolara umacnia się po NFP. USD/PLN coraz bliżej lipcowego maksimum

Kurs dolara wzrósł w piątek o ponad 1,1% zamykając się nieco poniżej poziomu 3,90. Solidny odczyt z amerykańskiego rynku pracy umocnił „greenbacka”, a w efekcie para USD/PLN ma ponownie otwartą drogę do lipcowego maksimum 3,9140. Trwałe pokonanie tego poziomu powinno wykreować kolejny impuls wzrostowy z celem na psychologiczny poziom 4,00. Z drugiej strony dopiero spadek poniżej wsparcia 3,81 wyhamowałby presję podaży.Kurs dolara umacnia się po NFP. USDPLN coraz bliżej lipcowego maksimum
Kurs dolara umacnia się po NFP. USDPLN coraz bliżej lipcowego maksimum

EUR/PLN odbija z impetem od 4,55 zł. Kurs euro coraz bliżej oporu 4,60 zł

Kurs euro podobnie jak dolar znacząco umocnił się względem złotego w piątek, co pozwoliło na pierwsze zamknięcie w sierpniu powyżej lokalnego poziomu oporu 4,5660. Para EUR/PLN od kilku miesięcy konsoliduje w 10 groszowym obszarze 4,50 – 4,60 i dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron powinno zaowocować utworzeniem silniejszego impulsu. Trwający od czerwca impuls wzrostowy wydaje się na ten moment faworyzować pozycje długie.

EURPLN odbija z impetem od 4,55 zł. Kurs euro coraz bliżej oporu 4,60 zł
EURPLN odbija z impetem od 4,55 zł. Kurs euro coraz bliżej oporu 4,60 zł

Kurs funta ponownie przy 5,40 zł. GBP/PLN zmierza na 5,50 zł?

Kurs funta charakteryzuje się największą siłą w ostatnich sesjach wzrastając trzeci dzień z rzędu. Para GBP/PLN ponownie znalazła się przy lipcowym szczycie w okolicach 5,40. Jeśli kupującym uda się pokonać tą barierę, a wszystko na to wskazuje, wówczas umożliwi to wzrost w kierunku tegorocznego maksimum 5,4916. Z kolei dopiero spadek poniżej lokalnego minimum 5,30 zanegowałby sekwencję wyższych szczytów i dołków.

Kurs funta ponownie przy 5,40 zł. GBPPLN zmierza na 5,50 zł
Kurs funta ponownie przy 5,40 zł. GBPPLN zmierza na 5,50 zł

CHF/PLN konsoliduje w wąskim zakresie cenowym. Kurs franka buduje bazę nad 4,20 zł

Kurs franka wykazuje się najniższą zmiennością z opisywanych par walutowych. Para CHF/PLN utworzyła bazę powyżej poziom 4,20, co zdecydowanie faworyzuje kupujących. Brak impulsów spadkowych po przebiciu tego poziom sugeruje, iż strona popytowa zbiera siły, by przeprowadzić kolejny atak na ważny poziom oporu 4,27. Jego przebicie otworzyłoby drogę w kierunku zeszłorocznego maksimum 4,35.

CHFPLN konsoliduje w wąskim zakresie cenowym. Kurs franka buduje bazę nad 4,20 zł
CHFPLN konsoliduje w wąskim zakresie cenowym. Kurs franka buduje bazę nad 4,20 zł
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania lpp | notowania biomed | lpp giełda | ciech akcje notowania | oncoarendi kurs akcji | neuca akcje | aktualny kurs dolara |

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here