Czwartkowa sesja nie przyniosła ze sobą większej zmienności na rynku walutowym. Kursy walut do złotego utrzymywały się na stabilnych poziomach zostawiając w tyle zmienność obserwowaną w pierwszej połowie tygodnia. Kurs euro nadal porusza się w okolicach 4,30, funt nie reagował zbyt mocno na kolejne głosowanie dotyczące Brexitu, a najmocniej zyskiwał frank.

W trakcie piątkowej sesji kluczowe dane makroekonomiczne będą dotyczyły inflacji konsumenckiej (CPI) w Polsce (10:00), strefie euro (11:00) za luty, a w trakcie sesji amerykańskiej inwestorzy poznają dane z amerykańskiego rynku pracy oraz odnośnie produkcji przemysłowej (do godziny 15:00). Wcześniej, w godzinach handlu azjatyckiego, Bank Japonii podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych (w okolicach godziny 04:00 czasu polskiego), co będzie miało silny wpływ na kurs japońskiego jena.

kalendarz
W piątek kurs euro, złotego oraz dolara mogą reagować na dane makroekonomiczne. Źródło: pl.investing.com

Funt kończy sesję na poziomie otwarcia, kosztuje 5,04 zł

Chociaż rynek z niecierpliwością czekał na trzeci dzień głosowań w sprawie Brexitu, to kurs funta reagował ostatecznie najmniejszą zmiennością od początku tygodnia. GBP/PLN otwierał sesję tuż nad poziomem 5,04 oraz w tym samym miejscu ją kończył:

kurs funta do złotego
Kurs funta bez większej zmienności w czwartek. Źródło: Tradingview.com

Wielka Brytania nie rozpisze kolejnego referendum dotyczącego słuszności Brexitu, jego data została jednak przesunięta w czasie – rozwód z Unią Europejską nie nastąpi więc pod koniec marca. W efekcie rząd zyskuje kolejne miesiące na wynegocjowanie z Brukselą korzystnego dla obu stron porozumienia. Nie udało się tego zrobić jednak przez ostatnie dwa lata, więc nie wiele wskazuje, że następne kilkadziesiąt dni coś zmieni.

Kurs franka najsilniej zyskuje do złotówki – stabilnie do dolara i euro

Niewątpliwie w trakcie czwartkowej sesji najlepiej radził sobie kurs franka szwajcarskiego. Ostatecznie odrzucał on sygnały sprzedażowe na wysokości 3,78 zł i rósł o niemal 0,30% do złotówki. Przed notowaniami jednak nadal istotne poziomy oporu, między innymi 50-okresowa średnia ruchoma oraz górne ograniczenie średnioterminowej konsolidacji.

kurs franka
Kurs franka zyskiwał do złotego. Źródło: Tradingview.com

Zestawiając CHF z głównymi walutami – euro oraz dolarem, nie widać już jednak tak silnych ruchów, a raczej stabilizację w okolicach środowych minimów.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here