Naga MarketsKursy walut safe haven w górę, dolar jednak wyjątkiem przed posiedzeniem Fed
Jerome Powell, prezes Fed

Kurs dolara odsunął się we wtorek od lokalnych maksimów reagując spadek realnych rentowności obligacji w USA i obawy przed posiedzeniem Rezerwy Federalnej (Fed), podczas gdy inne bezpieczne waluty zyskały na wartości po niepokojących spadkach na chińskich rynkach akcji. W środę indeks dolarowy pozostaje stabilny w okolicach poziomu 92,5 pkt., po wczorajszym teście najniższych poziomów od dwóch tygodni.

Bezpieczne kursy walut w górę, pomógł krach na chińskim rynku akcji

Japoński jen, frank szwajcarski i kurs euro utrzymały zyski z wtorku podczas porannego europejskiego handlu, a euro porusza się płasko w okolicach 1,1821 dolara.Chiński juan odbija nieśmiało od trzymiesięcznego minimum, po tym jak we wtorek zanotował najgorszy dzień od października. Odbicie było jednak skromne, a wrażliwe na ryzyko dolary australijski i nowozelandzki również miały problemy z korektą wzrostową przy niepewnych nastrojach wywołanych koronawirusem.

Indeks Hang Seng w Hong Kongu ustabilizował się po najostrzejszym jednodniowym spadku od ponad roku we wtorek, kiedy to emocje przeniosły się również na rynki amerykańskie.

– Spadek na chińskich rynkach wywołał efekt falowy w globalnym nastroju i była to sesja pozbawiona ryzyka – powiedział Imre Speizer, strateg Westpac.

Zyski jena, euro i franka spowodowały spadek indeksu dolara amerykańskiego, który w środę porusza się tuż poniżej 95,2 pkt. Spadek rentowności amerykańskich obligacji realnych, które w nocy osiągnęły kolejny rekordowo niski poziom w przypadku wskaźnika 10-letniego, również położył się cieniem na kursie dolara i globalnych perspektywach gospodarczych.

Funt szterling był wyjątkiem i w nocy przeskoczył przez 20-dniową średnią ruchomą, ponieważ inwestorzy uznali doniesienia o tym, że Wielka Brytania rozważa otwarcie granic za sygnał dalszych korzyści płynących z ponownego otwarcia. Ostatnio kurs wynosił 1,3874 dol.

Sprawdź kurs funta do dolara (GBPUSD) na wykresie rzeczywistym:

invest

Źródło: Tradingview.com

Kurs dolara czeka na podsumowanie posiedzenia Fed

Uwaga skupia się teraz na pozycjonowaniu inwestorów przed posiedzeniem Fed.

Dolar cieszył się miesięcznym rajdem po jastrzębiej zmianie retoryki Fed w czerwcu, a rynki obecnie czekają, czy w tym miesiącu pojawi się więcej wskazówek na temat potencjalnego rozpoczęcia redukowania luźnej polityki pieniężnej, gdy decydenci stanęli w obliczu rosnącej inflacji w USA.

Kurs dolara rósł mocniej w czerwcu, jednak zatrzymał się w okolicach marcowych szczytów. Źródło: Tradingview.com

Wskazówki dotyczące szybszego zakończenia nadzwyczajnego wsparcia politycznego mogą podnieść stopy procentowe w USA i kurs dolara, podczas gdy gołębi wydźwięk Fed może wywrzeć presję na greenbacka, sugerują analitycy. Fed opublikuje oświadczenie o godz. 20:00 czasu polskiego, po którym miejsce będzie miała konferencja prasowa przewodniczącego instytucji Jerome Powella o godz. 20:30.

– Chociaż nie spodziewam się żadnych zmian w języku oświadczenia tym razem, (Fed) zaskoczył mnie ostatnio, więc tym razem jestem ostrożniejszy: nigdy nie mów nigdy – powiedział Jeffrey Halley starszy analityk brokera OANDA.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania eurocash | akcje lpp | mrc akcje | dom development giełda | comarch notowania | kruk notowania | kurs akcji ccc |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here