Naga Markets

We wtorek, 7 grudnia 2021 roku, kursy walut na rynku Forex kontynuują spokojny początek nowego tygodnia. Na przełomie listopada i grudnia polski złoty kontynuował aprecjację względem swoich głównych rywali, choć powoli można dostrzec wyhamowanie korekty, co może zwiastować powrót słabości. Dolar amerykański odbija od lokalnych minimów nieco powyżej 4,07 zł, a funt przebija opór 5,40 zł po dziewięciu z rzędu sesjach spadkowych. Sprawdź ile dziś kosztuje euro EURPLN, dolar USDPLN, funt GBPPLN oraz franka CHFPLN.

  • Kurs dolara drożeje po spadku do 4,05 zł w piątek
  • EURPLN stabilizuje się tuż poniżej 4,60 zł
  • Kurs funta przerywa negatywną passę przebijając 5,40 zł
  • CHFPLN konsoliduje w okolicach 4,40
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,5950 euro
USDPLN 4,0700 dolar
GBPPLN 5,4040 funt
CHFPLN 4,4000 frank

Kurs dolara zakończył korektę spadkową? USD/PLN odbija od wsparcia 4,05 zł

Kurs dolara od szczytu odnotowuje silny impuls spadkowy po tym jak trzy tygodnie z rzędu wzrastał docierając do poziomu oporu 4,2270. Jednak ostatnio presja ze strony kupujących na parze USD/PLN zmalała, co może wynikać z dwukrotnej podwyżki stóp przez RPP i oczekiwań na kolejne. Z kolei dolar pozostaje wspierany przez jastrzębie stanowisko Fed, co wspiera scenariusz wzrostowy z celem na zeszłoroczne maksimum 4,3080. Z drugiej strony dopiero spadek poniżej kluczowego poziomu wsparcia 4,00 wyhamowałby presję popytu.Kurs dolara zakończył korektę spadkową USDPLN odbija od wsparcia 4,05 zł
Kurs dolara zakończył korektę spadkową USDPLN odbija od wsparcia 4,05 zł

EUR/PLN spada poniżej 4,60 zł. Kurs euro bez wyraźnego trendu

Kurs euro podobnie jak dolar silnie wzrastał względem złotówki w drugiej połowie listopada przebijając lokalne maksimum 4,6460 i docierając powyżej 4,74. Kupujący zdołali pokonać tegoroczny szczyt 4,68, jednak i tutaj presja popytu ustąpiła.

Wspólna waluta nadal boryka się z fundamentami, gdy słabnie ożywienie gospodarcze w strefie euro. Z drugiej strony chwilowa siła złotego na początku listopada została wywołana decyzją RPP ws. podwyżek stóp, a oczekiwane są kolejne, co może tłumaczyć trwający impuls spadkowy.

EURPLN spada poniżej 4,60 zł. Kurs euro bez wyraźnego trendu
EURPLN spada poniżej 4,60 zł. Kurs euro bez wyraźnego trendu

Kurs funta narusza opór 5,40 zł. GBP/PLN spadł od szczytu ponad 25 gr

Kurs funta również wykorzystał listopadową słabość polskiego złotego wspinając się na poziom 5,6400, najwyższy od czerwca 2016 roku. Jednak presja na dalsze wzrosty zmalała, a kurs na przełomie listopada/grudnia odnotował spadek przez dziewięć sesji z rzędu tracąc aż 25 groszy. Brytyjska waluta pomimo, iż obciążona konsekwencjami Brexitu pozostaje wspierana przez silnego dolara, choć głęboka i szybka korekta może zwiastować odwrócenie trendu.

Kurs funta narusza opór 5,40 zł. GBPPLN spadł od szczytu ponad 25 gr
Kurs funta narusza opór 5,40 zł. GBPPLN spadł od szczytu ponad 25 gr

CHF/PLN stabilizuje się przy 4,40 zł. Kurs franka oddaje pola złotemu

Kurs franka silnie wzrastał pięć tygodni z rzędu przebijając poziom oporu 4,50, co doprowadziło kurs CHF/PLN do najwyższego poziomu od czasu uwolnienia kursu franka przez Szwajcarski Bank Narodowy (SNB) na początku 2015 roku. Następnie na wykresie utworzona została formacja podwójnego szczytu, która doprowadziła do realizacji zysków z pozycji długich, a w konsekwencji do korekty. Dopiero trwały spadek z powrotem poniżej 4,39 wyhamowałby presję popytu.

CHFPLN stabilizuje się przy 4,40 zł. Kurs franka oddaje pola złotemu
CHFPLN stabilizuje się przy 4,40 zł. Kurs franka oddaje pola złotemu
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funty | pge akcje opinie | dax akcje | lotos kurs akcji | mbank akcje prognozy | 11bit akcje | fale elliotta |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here