Banknoty PLN polski złotyW poniedziałek, 8 listopada 2021 roku, kursy walut na rynku Forex rozpoczęły nowy tydzień zmagań. W trakcie minionego tygodnia polski złoty kontynuował aprecjację względem swoich głównych rywali, choć powoli można dostrzec wyhamowanie trendu. Dolar amerykański ponownie znajduje się poniżej psychologicznej bariery 4,00 zł, a funt odbija po silnym impulsie spadkowym wzrastając w okolice 5,38 zł. Sprawdź ile dziś kosztuje euro EURPLN, dolar USDPLN, funt GBPPLN oraz franka CHFPLN.

  • Kurs dolara ponownie spada poniżej 4,00 zł
  • EURPLN ma problem z trwałym wzrostem powyżej 4,60 zł
  • Kurs funta odbija po siedmiu sesjach spadkowych z rzędu
  • CHFPLN spada po wzroście do lokalnego maksimum 4,40 zł
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,5960 euro
USDPLN 3,9660 dolar
GBPPLN 5,3800 funt
CHFPLN 4,3400 frank

Kurs dolara kontynuuje spadek po wzroście powyżej 4,00 zł. USD/PLN znosi impuls wzrostowy

Kurs dolara konsoliduje od początku listopada powyżej poziomu wsparcia 3,91. Jednak presja ze strony kupujących na parze USD/PLN utrzymuje się pomimo dwukrotnej podwyżki stóp przez RPP. Dolar pozostaje wspierany przez jastrzębie stanowisko Fed, co wspiera scenariusz wzrostowy z celem na psychologiczny opór 4,00, którego trwałe przebicie może doprowadzić do utworzenia silnego impulsu. Z drugiej strony dopiero spadek poniżej wsparcia 3,9140 wyhamowałby presję popytu.Kurs dolara kontynuuje spadek po wzroście powyżej 4,00 zł. USDPLN znosi impuls wzrostowy
Kurs dolara kontynuuje spadek po wzroście powyżej 4,00 zł. USDPLN znosi impuls wzrostowy

EUR/PLN znów poniżej 4,60 zł. Kurs euro bez wyraźnego kierunku

Kurs euro stanął przed szansą wybicia z konsolidacji cenowej 4,50 – 4,60 i pod koniec października ją wykorzystał. Kupujący nie rezygnują z ataku na lokalny szczyt 4,6460 z celem na tegoroczne maksimum 4,68. Wspólna waluta boryka się z fundamentami, gdy słabnie ożywienie gospodarcze w strefie euro. Z drugiej strony chwilowa siła złotego została wywołana decyzją RPP, co na chwilę obecną doprowadziło do trendu bocznego w zakresie cenowym 4,50 – 4,60.

EURPLN znów poniżej 4,60 zł. Kurs euro bez wyraźnego kierunku
EURPLN znów poniżej 4,60 zł. Kurs euro bez wyraźnego kierunku

Kurs funta odbija po silnej przecenie na początku listopada. GBP/PLN dociera do 5,38 zł

Kurs funta charakteryzuje się najmniejszą siłą względem złotego spadając siedem sesji z rzędu z wysokiego poziomu 5,4790 osiągniętego 28 października. Poniedziałkowa sesja przyniosła odwrócenie negatywnej passy, a notowania ponownie wspięły się powyżej wsparcia 5,38 zł. Brytyjska waluta pomimo, iż obciążona konsekwencjami Brexitu pozostaje wspierana przez silnego dolara i na chwilę obecną nic nie wskazuje na zmianę trendu na spadkowy mimo trwającej korekty.

Kurs funta odbija po silnej przecenie na początku listopada. GBPPLN dociera do 5,38 zł
Kurs funta odbija po silnej przecenie na początku listopada. GBPPLN dociera do 5,38 zł

CHF/PLN spada ze szczytu 4,40 zł. Kurs franka blisko ważnego wsparcia

Kurs franka podobnie do dolara i euro konsolidował w październiku, jednak koniec miesiąca przyniósł istotne wybicie. Naruszony został dotychczasowy tegoroczny szczyt 4,3090, a kupującym udało się dotrzeć do okrągłego poziomu oporu 4,40. Mimo nieznacznego przebicia jest to pewna informacja, iż presja na wzrost pary CHF/PLN nadal się utrzymuje, a każde podbicie awersji do ryzyka na świecie powinno spotęgować ruch na północ. Trwająca korekta nie narusza pozytywnej struktury cenowej, dopóki kurs utrzymuje się powyżej wsparcia 4,30 zł.

CHFPLN spada ze szczytu 4,40 zł. Kurs franka blisko ważnego wsparcia
CHFPLN spada ze szczytu 4,40 zł. Kurs franka blisko ważnego wsparcia
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs budimex | wig20 akcje | kurs hrywny nbp | najwyższy kurs funta | akcje stalprodukt | akcje celon pharma | cena akcji livechat |Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here