W piątek, 15 października 2021 roku, kursy walut na rynku Forex powoli kończą kolejny tydzień zmagań. W trakcie mijającego tygodnia polski złoty odnalazł stabilizację względem swoich głównych rywali, choć może być to tylko chwilowe wyhamowanie trendu. Dolar amerykański ponownie znajduje się na lokalnych minimach nieco powyżej 3,93 zł, a funt kontynuuje impuls spadkowy spadając poniżej 5,40 zł. Sprawdź ile dziś kosztuje euro EURPLN, dolar USDPLN, funt GBPPLN oraz franka CHFPLN.

  • Kurs dolara konsoliduje poniżej 4,00 zł
  • EURPLN ponownie spada poniżej 4,60 zł
  • Kurs funta oddala się od lokalnych maksimów poniżej 5,40 zł
  • CHFPLN oscyluje w wąskim zakresie cenowym w okolicach 4,25 zł
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,5680 euro
USDPLN 3,9330 dolar
GBPPLN 5,3880 funt
CHFPLN 4,2620 frank

Kurs dolara oddala się od 4,00 zł. USD/PLN w korekcie spadkowej

Kurs dolara na przestrzeni ostatnich tygodni kilkukrotnie próbował przeforsować psychologiczną barierę 4,00, jednak każda z prób okazała się nieudana. W efekcie para USD/PLN wpadła w korektę spadkową, a sprzedający mają możliwość przetestowania lokalnego wsparcia 3,9140. Trwałe pokonanie tego poziomu powinno wyhamować presję kupujących i doprowadzić do utworzenia głębszej korekty spadkowej.Kurs dolara oddala się od 4,00 zł. USDPLN w korekcie spadkowej
Kurs dolara oddala się od 4,00 zł. USDPLN w korekcie spadkowej

EUR/PLN spada poniżej 4,60 zł. Kurs euro w konsolidacji cenowej

Kurs euro podjął próbę przeforsowania ważnego poziomu oporu 4,60, jednak presja podaży wynikająca w ostatniej podwyżki stóp przez RPP wydaje się dominować w mijającym tygodniu. Choć impet ceny jest dość słaby sprzedającym udało się dotrzeć w rejon wsparcia 4,5660. Mimo głębokiej korekty notowania utrzymują się w zakresie szerokiej konsolidacji 4,50 – 4,60, a trwałe wybicie powyżej 4,60 ponownie przywróci siłę kupującym.

EURPLN spada poniżej 4,60 zł. Kurs euro w konsolidacji cenowej
EURPLN spada poniżej 4,60 zł. Kurs euro w konsolidacji cenowej

Kurs funta spada ze szczytów. GBP/PLN poniżej 5,40 zł

Kurs funta wspiął się w poniedziałek w okolice poziomu 5,44, najwyższego od początku kwietnia 2021 r. Jednak tymczasowa siła złotego wystarczyła, by ponownie zepchnąć kurs poniżej okrągłego poziomu 5,40, co daje sprzedającym nadzieje na głębszą korektę w rejon wsparcia 5,34. Dopóki notowania pary GBP/PLN utrzymują się powyżej tego poziomu trend wzrostowy powinien być kontynuowany.

Kurs funta spada ze szczytów. GBPPLN poniżej 5,40 zł
Kurs funta spada ze szczytów. GBPPLN poniżej 5,40 zł

CHF/PLN w wąskim zakresie cenowym. Kurs franka poniżej 4,27 zł

Kurs franka przez chwilę w poniedziałek kosztował ponad 4,30, choć słabe momentum wzrostowe doprowadziło do utworzenia wąskiego zakresu cenowego 4,2340 – 4,29. Z jednej strony jastrzębia decyzja NBP dot. podwyżek stóp wspiera złotego. Z drugiej rosnąca wersja do ryzyka na świecie wspiera siłę franka, co ostatecznie tworzy trend boczny. Patrząc na szerszy interwał od czerwca dominuje trend wzrostowy, co faworyzuje stronę popytową.

CHFPLN w wąskim zakresie cenowym. Kurs franka poniżej 4,27 zł
CHFPLN w wąskim zakresie cenowym. Kurs franka poniżej 4,27 zł


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here