Naga MarketsKursy walut. Podbicie dolara na szerokim rynku, słabość korony norweskiejWtorek przynosi podbicie dolara na szerokim rynku, po tym jak sygnały sugerujące taki scenariusz pojawiły się jeszcze wczoraj po południu. Zmiany nie są jednak duże, najsłabsza w G-10 korona norweska traci 0,4 proc. wobec dolara, a kolejny jen tylko 0,28 proc. Co ciekawe umocnienie dolara, a zwłaszcza ruch na USDJPY nie ma związku z zachowaniem się rentowności amerykańskich obligacji, które stabilizują się na niższych poziomach po wzrostach w zeszłym tygodniu (dla 10-letnich papierów wróciliśmy do 1,64 proc.).

Dolar zyskuje dzisiaj na szerokim rynku

Słabość jena może być wynikiem lepszego sentymentu na rynkach akcji – wczoraj indeksy na Wall Street zaliczyły ATH, do szczytu brakuje nieco miejsca tylko technologicznemu Nasdaq, choć ten zachowywał się wczoraj najlepiej (m.in. dzięki Tesli). Zwyżki indeksów można tłumaczyć informacjami od polityków o rychłej finalizacji ustaw pakietu infrastrukturalnego prezydenta Bidena przez Kongres, chociaż ten wątek przewija się już od pewnego czasu.Dobry sentyment utrzymał się też w Azji, spadek zaliczył tylko indeks w HongKongu po tym jak silna przecena dotknęła indeks deweloperów po informacji o niewypłacalności Modern Land. Od wczorajszego szczytu nieco zawracają ceny ropy. Wpływ na to mogły mieć słowa rosyjskiego ministra Novak’a, ktory dał do zrozumienia, że OPEC+ powinien na najbliższym posiedzeniu w listopadzie rozważyć zwiększenie wydobycia o 400 tys. baryłek, choć jak dodał powrót do poziomów sprzed pandemii może zabrać jeszcze rok.

Dzisiaj w kalendarzu istotnych informacji nie będzie wiele, po południu mamy dane z USA o sprzedaży nowych domów, oraz odczyt indeksu zaufania konsumentów Conference Board. Więcej emocji może przynieść sezon wyników spółek z Wall Street.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here