Miniony tydzień przebiegał na rynku walutowym dość spokojnie. Na przestrzeni ostatnich nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych. To też sprawiło, że zmienność na notowaniach popularnych walut była dość ograniczona. Jak więc obecnie kształtują się kursy polskiego złotego względem euro, dolara, franka i funta?

Kursy walut na rynku Forex w niedzielę, 29 stycznia 2023 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,3321 zł 29.01.2023, godzina 10:00
Kurs euro EURPLN 4,7074 zł 29.01.2023, godzina 10:00
Kurs funta GBPPLN 5,3685 zł 29.01.2023, godzina 10:00
Kurs franka CHFPLN 4,6959 zł 29.01.2023, godzina 10:00

Kurs euro stabilizuje się

Kurs euro utrzymał się na przestrzeni minionego tygodnia na względnie stabilnym poziomie poruszając się w przedziale miedzy 4,70 zł a 4,72 zł.Biorą. pod uwagę reakcje podażowe, które pojawiły się w okolicy górnego ograniczenia tego zakresu zarówno pod koniec poprzedniego, jak również w drugiej połowie minionego tygodnia, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się zejście kursu euro poniżej 4,70 zł, co z kolei napędzić mogłoby dalszą deprecjację wspólnej waluty w kierunku 4,66 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o 13 groszy

Kurs franka spadał na początku minionego tygodnia o niemal 3,5 grosza, powiększając zasięg obserwowanej od 24 stycznia br. deprecjacji do blisko 13 groszy. Wyprzedaż ta doprowadziła do pokonaniatecqhnicznego wsparcia w wysokości 4,7250 zł, które następnie, w ciągu minionego tygodnia przetestowane zostało od dołu (jako opór). Biorąc od uwagę reakcje podażowa, która pojawiła się w okolicy tego poziomu, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy spadku kursu franka w kierunku 4,66 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o 11 groszy

Kurs funta spadał w początku minionego tygodnia o przeszło 5 groszy, powiększając zasięg obserwowanej od 24 stycznia br. deprecjacji blisko 11 groszy. Wyprzedaż ta zatrzymała się dopiero w okolicy technicznego wsparcia zlokalizowanego w wysokości 5,34 zł, gdzie w minioną środę pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli więc obserwowane od tego czasu wzrosty będą kontynuowane, notowania szterlinga mogłyby powrócić nawet w okolice 5,40 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadnie do 4,25 zł?

Kurs dolara utrzymywał się na przestrzeni minionego tygodnia na względnie stabilnym poziomie. Wiele wskazuje na to, że inwestorzy oczekują na posiedzenie FOMC i środowa decyzję monetarną, której wydźwięk z pewnością przyczyni się do powstania większej zmienności na notowaniach amerykańskiej waluty. W przypadku jej dalszego spadku, kurs USD mógłby osunąć się nawet w rejon 4,25 zł.

Kurs dolara do polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara do polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

AVA Trade

Poprzedni artykułKurs euro w trendzie wzrostowym, niebawem kluczowa decyzja EBC
Następny artykułCEO Chiliz dzieli się nowymi funkcjami CHZ Chain 2.0
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.