Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Mimo, że na przestrzeni ostatnich dni poznaliśmy kilka istotnych raportów makroekonomicznych oraz doniesień dot. sytuacji gospodarczej i politycznej największych gospodarek świata, to zmienność na większości popularnych walut była dość mocna ograniczona. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kurs dolara największym przegranym tygodnia

Biorąc pod uwagę zmienność na przestrzeni całego tygodnia zauważymy, że najwięcej w stosunku do polskiego złotego spadł kurs dolara, który osunął się aż o 6 groszy. Tygodnia do udanych zaliczyć nie może także euro i frank szwajcarski, których kursy osunęły się o 3 grosze. Na ich tle zaskakująco dobrze wypadł funta szterling, którego kurs wzrósł na przestrzeni ostatnich dni o 2 grosze.

Kursy walut na rynku Forex w niedzielę, 30 sierpnia 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6842 zł 30.08.2020, godzina 15:30
Kurs euro EURPLN 4,3871 zł 30.08.2020, godzina 15:30
Kurs funta GBPPLN 4,9201 zł 30.08.2020, godzina 15:30
Kurs franka CHFPLN 4,0725 zł 30.08.2020, godzina 15:30

Kurs euro spadł o niemal 3 grosze

Kurs euro spadł w ciągu minionego tygodnia o niespełna 3 grosze. Warto zwrócić jednak uwagę, że od drugiej połowy lipca br. porusza się on w trendzie horyzontalnym między 4,4250 zł a 4,3760 zł. Biorąc pod uwagę niedawne odrzucenie górnego ograniczenia tej konsolidacji, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków przynajmniej w okolice jej dolnego ograniczenia. Jeżeli jednak wsparcie to zostanie trwale pokonane, kurs euro mógłby osunąć się nawet do 4,33 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o ponad 3 grosze

Kurs franka szwajcarskiego spadł w ciągu minionego tygodnia o ponad 3 grosze. Warto zwrócić jednak uwagę, że od drugiej połowy lipca br. porusza się on w trendzie horyzontalnym między 4,11 zł a 4,06 zł. Biorąc pod uwagę niedawne odrzucenie górnego ograniczenia tej konsolidacji, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków przynajmniej w okolice jej dolnego ograniczenia. Jeżeli jednak wsparcie to zostanie trwale pokonane, kurs franka mógłby osunąć się do 4,0230 zł, bądź nawet do 3,94 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o ponad 2 grosze

Kurs funta spadł w trakcie poniedziałkowej sesji o ponad 4 grosze. W trakcie kolejnych dni wzrósł on natomiast o niemal 9 groszy, dzięki czemu pokonany został techniczny opór w wysokości 4,91 zł. Wskutek spokojnych spadków, które obserwowaliśmy pod koniec tygodnia, zasięg tygodniowych wzrostów kursu funta zmniejszył się do zaledwie 2 groszy. Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, iż w dalszym ciagu znajduje się on powyżej 4,91 zł. Jeżeli tylko wsparcie to zostanie trwale odrzucone, kurs funta mógłby docelowo wzrosnąć nawet do 4,99 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o niemal 6 groszy

Kurs dolara osunął się na przestrzeni minionego tygodnia o niemal 6 groszy. Licząc od marcowych szczytów, kurs dolara osunął się już natomiast aż o ponad 62 gr. Tak znaczna deprecjacja sprawiła, że kurs dolara znalazł się na najniższym poziomie od września 2018 roku.

Warto zwrócić uwagę, że od miesiąca kurs dolara porusza się wewnątrz równoległego kanału spadkowego. Biorąc pod uwagę niedawne odrzucenie górnego ograniczenia tej formacji, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy dalszej deprecjacji USD.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin za parę dni powróci do poziomów powyżej 12 000 USD
Następny artykułUSA: Niskie stopy Fed przez najbliższe lata dobiją dolara (USD)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here