Naga MarketsKursy walut. Osłabienie tureckiej liry, małe zmiany na rynku walutPoza turecką lirą, która wyraźnie dzisiaj tanieje, zmiany na rynku walut w czwartkowy ranek nie są duże. Przeważa słabszy dolar, co jest kontynuacją jego nieznacznego osłabienia z wczorajszego popołudnia. Pomogły w tym lepsze nastroje na Wall Street, gdzie indeksy skorygowały część wcześniejszej przeceny.

Turecka lira traci, rekordowa liczba zakażeń COVID-19 w Indiach

Wpływ mają też spadające rentowności 10-letnich obligacji, które dzisiaj są notowane przy 1,54 proc. Niemniej zmiany na dolarze nie są duże, jest to kosmetyka pokazująca, że jest to tylko korekta jego umocnienia z pierwszej połowy tygodnia. Oczywiście są nieliczne wyjątki, jak dolar kanadyjski, który wczoraj wyraźnie zyskał po zaskakującej decyzji Banku Kanady o redukcji tygodniowego limitu QE o 1 mld CAD do 3 mld CAD (nie była wcześniej “konsultowana”).

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzisiaj uwagę przykują informacje z Europejskiego Banku Centralnego – decyzja o godz. 13:45 i konferencja prasowa Christine Lagarde od godz. 14:30. Rynek nie spodziewa się żadnych zmian, ale ważne mogą okazać się kosmetyczne niuanse, jak chociażby nastawienie decydentów do dalszego skupu aktywów i “kontrolowania” krzywej rentowności obligacji, w kontekście potencjalnego ożywienia w gospodarce w najbliższych miesiącach. Niemniej słowo “potencjalnego” może być tu dość ważne.

W Indiach odnotowano dzisiaj rekordową liczbę zakażeń COVID-19 – aż 314 tysięcy w ciągu jednego dnia! W kontekście populacji tego kraju nie jest to szczególnie dużo, ale niepokój budzi to, że dynamika zwiększa się w postępie geometrycznym i trudno ocenić, jaki jest w tym odsetek mutacji B.1.617, podobno bardziej zaraźliwej, niż brytyjska. Świat z niecierpliwością wyczekuje informacji o tym, jak radzi sobie ona z dostępnymi szczepionkami. Niemniej pewna nerwowość zaczyna być zauważalna, chociażby na rynku ropy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pgnig | wti kurs | sp500 | wykres kursu bitcoina | kurs mercator |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here