NBP, Narodowy Bank Polski i kursy walutŚrednie kursy walut Narodowego Banku Polskiego (NBP) w poniedziałek, 28 października 2019, po godzinie 12:00. Na międzynarodowych rynkach dolar amerykański (USD) kosztuje 3,8529 zł, euro (EUR) 4,2732 zł, frank szwajcarski (CHF) 3,8701 zł, a funt szterling (GBP) 4,9504 zł. W porównaniu do uśrednionych notowań z dnia poprzedniego najsilniejsze zmiany widać w przypadku funta szterlinga i franka szwajcarskiego.

Sprawdź kursy walut NBP dla sesji 28 października 2019 roku

Poniższa tabela prezentuje kursy podane przez Narodowy Bank Polski w poniedziałek, około godziny 12:00, które będą obowiązywać aż do kolejnej publikacji (ta ma miejsce zazwyczaj na piętnaście minut przed lub piętnaście minut po popołudniu).

Nazwa waluty Kod waluty Średni Zmiana proc.
dolar amerykański 1 USD 3,8529 0,20
euro 1 EUR 4,2732 -0,07
frank szwajcarski 1 CHF 3,8701 -0,25
funt szterling 1 GBP 4,9504 0,29

Źródło: Tabela kursów średnich NBP nr 209/A/NBP/2019

Frank szwajcarski silnie traci do złotego. Kurs dolara i funta odbijają o ponad 0,2%

Bieżący tydzień zapowiada się ciekawie na rynkach finansowych przede wszystkim ze względu na posiedzenie Rezerwy Federalnej, a także raport z amerykańskiego rynku pracy. Rynek jest silnie przekonany co do tego, że w październiku dojdzie do kolejnej obniżki głównej stopy procentowej o 0,25% do poziomu 1,75%. Ostatnia decyzja tego gremium wskazywała na podziały w kwestii dalszej ścieżki stóp procentowych, więc nie można wykluczyć scenariusza zakładającego utrzymanie kosztu pieniądza na niezmienionym poziomie do czasu publikacji grudniowych projekcji makroekonomicznych – komentuje Anna Wrzesińska z Noble Markets.

Kurs dolara w poniedziałek zyskuje do złotego 0,2% w oczekiwaniu na posiedzenie FOMC. Silniej dobija również funt szterling, który dodaje do swojej wartości 0,29% w stosunku do piątkowych kursów NBP. Z kolei notowania franka szwajcarskiego korygują o 0,25% i powracają w okolice 3,87 zł. Najbardziej stabilny pozostaje kurs euro, który traci marginalne 0,07%.

W efekcie kurs NBP dla euro, dolara, funta i franka – głównych konkurentów złotówki, plasuje się w poniedziałek następująco:

  • Kurs euro (EURPLN): 4,2732 zł
  • Kurs dolara (USDPLN): 3,8529 zł
  • Kurs funta (GBPPLN): 4,9504 zł
  • Kurs franka (CHFPLN): 3,8701 zł

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: EUR/USD, AUD/CHF, CHF/JPY
Następny artykułZaległa pozycja z zeszłego tygodnia. Zyskowny short na parze GBP/USD
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here