NBP, Narodowy Bank Polski i kursy walutNarodowy Bank Polski (NBP) zaprezentował zaktualizowaną tabelę średnich kursów dla sesji poniedziałkowej, 21 października 2019 roku. Wynika z niej, że kursy walut po godzinie 12:00 traciły do polskiego złotego. Najsilniej osuwał się dolar oraz euro.

Średnie kursy walut NBP w poniedziałek, 21 października 2019 roku, po godzinie 12:00 kształtowały się następująco:

  • Kurs euro (EURPLN): 4,2775 zł
  • Kurs dolara (USDPLN): 3,8307 zł
  • Kurs franka (CHFPLN): 3,8899 zł
  • Kurs funta (GBPPLN): 4,9709 zł

Kurs dolara traci do złotówki. Euro i frank idą w jego ślady

W stosunku do piątkowych kursów średnich NBP, polski złoty umacnia się najmocniej do dolara amerykańskiego (0,51%), a w ślad za parą walutową USDPLN idą również frank i euro tracące kolejno 0,18% oraz 0,16%. Marginalnie odbija jedynie kurs funta szterlinga, utrzymuje się jednak pod poziomem 4,98 zł.

Nazwa waluty Kod waluty Średni Zmiana proc.*
dolar amerykański 1 USD 3,8307 -0,51
euro 1 EUR 4,2775 -0,16
frank szwajcarski 1 CHF 3,8899 -0,18
funt szterling 1 GBP 4,9709 0,08

Źródło: Tabela kursów średnich NBP nr 204/A/NBP/2019

– Złoty skorzystał ze wzrostu apetytu na bardziej ryzykowne aktywa i w ostatnim czasie istotnie odreagował zarówno słabość względem dolara, jak i euro. W piątek opublikowane zostały dane odnośnie produkcji przemysłowej w Polsce, które wskazywały na wzrost produkcji o 5,6% w skali roku we wrześniu, powyżej konsensusu rynkowego. Wyraźnie wyższa od oczekiwań była także dynamika inflacji PPI w Polsce (0,9%r/r). Dziś natomiast poznaliśmy sprzedaż detaliczną za poprzedni miesiąc, która wzrosła o 5,3% w skali roku, poniżej oczekiwań rynkowych – komentuje Anna Wrzesińska z Noble Securities.

Polski złoty ma za sobą tydzień wzrostów i poniedziałek również rozpoczyna od umocnienia (pomimo chwilowej słabości). W efekcie analitycy spodziewają się wzrostowego domknięcia października na notowaniach PLN.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin zagrożony atakiem DoS. Lightning Network podatna na złośliwe ataki
Następny artykułJaroszek: Śladami Warrena Buffetta to książka od polskich inwestorów dla polskich inwestorów
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here