Czwartkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Mimo, ze na przestrzeni ostatnich godzin poznaliśmy kilka istotnych raportów makroekonomicznych, to zmienność na notowaniach popularnych walut była dość ograniczona. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w czwartek, 22 kwietnia 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7985 zł 22.04.2021, godzina 23:00
Kurs euro EURPLN 4,5643 zł 22.04.2021, godzina 23:00
Kurs funta GBPPLN 5,2579 zł 22.04.2021, godzina 23:00
Kurs franka CHFPLN 4,1410 zł 22.04.2021, godzina 23:00

Kurs euro testuje istotny opór

Kurs euro wzrósł w trakcie czwartkowej sesji o niespełna 1 grosz, docierając w ten sposób ponownie do technicznego oporu w wysokości 4,5660 zł. Jeżeli tylko strefa ta ponownie zostanie odrzucona, kurs euro mógłby osunąć się w okolice (czerwonej) linii tendencji wzrostowej, bądź spaść nawet do 4,51 zł. Jeżeli jednak obecnie testowany opór zostanie pokonany, wówczas należałoby się przygotować nawet na możliwość wzrostu notowań wspólnej waluty do 4,6340 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka zmierza w kierunku 4,1580 zł

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł w trakcie czwartkowego handlu o nieco ponad 1 grosz. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie mógłby zbliżyć się do 4,1580 zł i mierzenia 38,2 proc. korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu spadkowego.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o ponad 4 grosze

Kurs funta spadł w czwartek o niespełna 2 grosze (choć w pewnym momencie sesji zasięg spadków wynosił blisko 4 grosze), powiększając w ten sposób zasięg trwających od trzech dni spadków do ponad 4 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby osunąć się nawet do 4,1450 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrośnie do 3,82 zł?

Kurs dolara wzrósł w czwartek o 1,4 grosza. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, notowania amerykańskiej waluty mogłyby wrócić w rejon ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), tj. 3,82 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs baryłki ropy | notowania kryptowaluty | ropa wti notowania | notowania pkn | notowania ropy naftowej |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – 22 kwietnia 2021: EUR/USD, GBP/USD
Następny artykułKursy walut NBP: Funt odbija, euro, dolar i frank stabilne, 23 kwietnia 2021 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here