Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoCzwartkowy poranek przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Przed południem nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych mogących przyczynić sie do powstania większej zmienności na notowaniach popularnych walut. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w czwartek, 26 listopada 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7572 zł 26.11.2020, godzina 12:00
Kurs euro EURPLN 4,4742 zł 26.11.2020, godzina 12:00
Kurs funta GBPPLN 5,0164 zł 26.11.2020, godzina 12:00
Kurs franka CHFPLN 4,1357 zł 26.11.2020, godzina 12:00

Kurs euro wzrósł niespełna 1 grosz

Kurs euro wzrósł w czwartek przed południem o niespełna 1 grosz. Warto zwrócić uwagę, że od kilku dni oscyluje on w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 4,4570 zł. Jeżeli tylko strefa ta zostałaby trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty wzrostowej, wskutek której kurs euro mógłby wzrosnąć do 4,5150 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka zmierza w kierunku 4,15 zł

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł w czwartek przed południem o nieco ponad 1 grosz, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od wczoraj aprecjacji do niespełna 3 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs fanka mógłby w najbliższym czasie wzrosnąć nawet w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), tj. 4,15 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta powyżej 5 zł

Kurs funta utrzymywał się w czwartek przed południem na względnie stabilnym poziomie. Warto zwrócić uwagę, że już od kilku dni oscyluje on nieco powyżej bariery 5 zł. Jeżeli tylko rynek odrzuci to wsparcie, kurs funta mógłby w najbliższym czasie wzrosnąć nawet do 5,07 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara w okolicy wsparcia

Kurs dolara wzrósł w czwartek przed południem o niespełna 1 grosz. Warto zwrócić uwagę, że wskutek trwającej od początku listopada deprecjacji, dotarł on w okolice techniczne wsparcia w wysokości 3,7425 zł. Jeżeli tylko strefa ta zostanie więc odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty wzrostowej, w wyniku której kurs dolara mógłby wzrosnąć do 4,78 z.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro (EUR/JPY) od dołu testuje 124.50
Następny artykułZnany trader sugeruje, w jakie altcoiny warto inwestować. Bitcoin osiągnie w jego ocenie poziom ponad 300 000 USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here