Naga MarketsŚrodowe kursy walut – euro, dolar, funt i frank zyskują na Forex – 19 listopada 2019 rObawy o drugą falę zachorowań ponownie psują nastroje na rynku akcji, ale pozytywne doniesienia w temacie relacji USA-Chiny hamują spadki. Na FX widać niezdecydowanie. Ceny ropy cofają się po dwóch dniach wzrostów.

Obawy przez drugą falą Covid-19 psują nastroje na rynku akcji

Dziesięć stanów USA zanotowało najwyższą 7-dniową średnią przyrostu nowych przypadków zachorowań na koronawirusa. W Teksasie o 11 proc. wzrosła liczba hospitalizowanych przypadków, najwięcej do 4 czerwca. Chiny rozszerzają środki w walce z wirusem rozprzestrzeniającym się w Pekinie, w tym odwołują loty pasażerskie i zamykają osiedla.

Akcje tracą umiarkowanie w Japonii (-0,5 proc.), Hong Kongu (-0,4 proc.) i Korei Płd. (-0,6 proc.). Shanghai Composite rośnie o 0,2 proc. Futures na S&P500 dołuje o 0,7 proc.

W drugiej części sesji azjatyckiej nastroje lekko poprawiły się po doniesieniach w temacie relacji USA-Chiny. Sekretarz stanu USA Pompeo spotkał się w środę z najwyższym chińskim dyplomatą Yang, co Pekin określił jako „konstruktywny dialog”. Obie strony nadal podkreślały potrzebę zaangażowania i potwierdziły zobowiązania w ramach umowy Pierwszej Fazy.

Na rynku walutowym widać niezdecydowanie przy niewielkich wahaniach walut G10. EUR/USD próbuje wrócić ponad 1,1250, USD/JPY cofnął się do 106,80, GBP/USD krąży blisko 1,2550. EUR/PLN jest stabilny przy 4,46.

W I kw. PKB Nowej Zelandii skurczyło się o 1,6 proc. k/k, silniej niż prognozowane 1 proc., pokazując mocniejszy wpływ koronowirusa i lockdownu. Rynek potraktował to jaką starą informację i NZD/USD stracił po odczycie tylko 20 pipsów – teraz stabilizuje się przy 0,6445.

Majowy raport z rynku pracy Australii pokazał silny spadek zatrudnienia (-227,7 tys., prog. -78,8 tys.) oraz wzrost stopy bezrobocia (7,1 proc., prog. 6,9 proc., poprz. 6,4 proc.).

Maj był ostatnim miesiącem obowiązywania obostrzeń i inne raporty wskazują na ponowny wzrost zatrudnienia pod koniec miesiąca, stąd następny raport powinien być już bardziej optymistyczny. Rynek AUD nie odebrał danych jako wyraźnie negatywne – AUD/USD spadał pod 0,6840, ale już wrócił do 0,6870.

Futures na ropę WTI traci dziś 0,2 proc. i schodzi pod 38 USD/b, przerywając serię dwóch dni wzrostów. Wczoraj wsparciem dla cen był niższy od oczekiwań wzrost zapasów surowca w USA, według raportu DoE (1,2 mln vs 1,6 mln baryłek).

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here