Naga MarketsKursy walut. Mieszane wskazania dla dolara. JPY odreagowuje wczorajszą słabośćŚroda przynosi mieszane wskazania dla dolara, co pokazuje, że rynek FX stracił ostatnio kierunek i czeka na konkretne impulsy. Rentowności amerykańskich obligacji stabilizują się w okolicach 1,6250 proc. (dla 10-letnich) po tym jak w zeszłym tygodniu przetestowały barierę 1,70 proc.

Kurs dolara czeka na konkretne impulsy

Rynek czeka na informacje z Kongresu, gdzie być może do końca tygodnia przyjęte zostaną uchwały z pakietu infrastrukturalnego prezydenta Bidena. Wczoraj na Wall Street doszło do wyhamowania wzrostów indeksów, a opublikowane po sesji wyniki spółek technologicznych były mieszane. Sentyment w Azji był słabszy, dalej odstaje indeks w Hong Kongu, któremu szkodzi niepewna sytuacja wokół deweloperów.Najsilniejszy w zestawieniach dolar australijski, którego wsparły lepsze dane o inflacji CPI (bazowa trimmed przyspieszyła w III kwartale do 2,1 proc. r/r z 1,6 proc. r/r), co może nasilić presję na zmianę “gołębiego” stanowiska przez RBA. W tym kontekście interesujące może okazać sie najbliższe posiedzenie zaplanowane na 2 listopada.

Poza AUD widać odreagowanie wczorajszej słabości JPY, co potwierdza jego większą zależność od sentymentu na głównych światowych parkietach (jen zyskuje, jak indeksy spadają). Mocniejsze są też frank, korona szwedzka i euro. W przypadku EURUSD mamy do czynienia z technicznym odbiciem od wsparcia przy 1,1585. Kluczowe informacje (posiedzenie EBC) napłyną dopiero jutro.

W grupie tracących walut znalazły się dzisiaj korona norweska (hamowanie zwyżek cen ropy?), a także funt (szkodzi tlący się konflikt o połowy ryb pomiędzy Francją, a Wielką Brytanią). Dość stabilny jest dzisiaj dolar kanadyjski, ale to mogą wyraźnie zmienić informacje z posiedzenia banku centralnego – komunikat BOC poznamy o godz. 16:00, a później czekają nas jeszcze kwartalny raport nt. polityki monetarnej, oraz konferencja prasowa Tiffa Macklema.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here