Naga MarketsKursy walut. Kontynuacja osłabienia dolara, funt słaby w przestrzeni G-10W piątek widać kontynuację osłabienia dolara obserwowanego w czwartek po południu. Przysłużyły się temu odbijające po silnej przecenie z ostatnich dni rynki akcji (za mocnym odbiciem na Wall Street w górę poszły też indeksy w Azji), a także cofające się rentowności amerykańskich obligacji (chociaż te zaczynają się już stabilizować na wsparciu 1,65-1,66 proc. dla papierów 10-letnich).

Dolar kontynuuje spadki, funt słaby w wyniku doniesień dotyczących rozprzestrzeniania się indyjskiej mutacji COVID na Wyspach

Niemniej wiele mogą zmienić dzisiejsze publikacje z USA, których będzie wiele: sprzedaż detaliczna, produkcja przemysłowa, nastroje konsumenckie, oraz być może kluczowe oczekiwania inflacyjne konsumentów (krótko i długoterminowe). Te ostatnie dane mogą ustawić sentyment rynku przywołując obawy przed nadmiernym wzrostem cen i dając pożywkę spekulacjom na ile można jeszcze ufać oficjalnemu przekazowi z FED. Pojawiły się doniesienia z nowojorskiego oddziału FED o pewnych zmianach w skupie aktywów idących w stronę papierów o dłuższej zapadalności, choć decydenci nie chcą tego wiązać z jakimiś formalnymi zmianami typu “operation twist”. Niemniej może to być ruch w stronę stabilizacji rentowności, które mogą bardziej reagować na wątek inflacyjny.

Te artykuły również Cię zainteresują
W przestrzeni G-10 słabo zachowuje się dzisiaj funt. To wynik doniesień dotyczących rozprzestrzeniania się indyjskiej mutacji COVID na Wyspach – w tym tygodniu stwierdzono już 1313 przypadków wobec 520 w zeszłym tygodniu. Premier Johnson zapowiedział przyspieszenie procesu szczepień (skrócenie czasu podania drugiej dawki), ale i też spekuluje się, że kolejny etap odmrażania gospodarki zaplanowany na 21 czerwca, mógłby zostać opóźniony.

Problemy z pandemią (choć nie przez mutację B.1.617) mają też Japończycy (stan wyjątkowy został ogłoszony w kolejnych trzech prefekturach), co również zaznacza się w notowaniach jena. Relatywnie dobrze radzi sobie dolar australijski, chociaż mamy wyraźną przecenę notowań rud żelaza, oraz korektę cen miedzi po tym, jak Chińczycy rozpoczęli działania mające przeciwdziałać wzrostom cen surowców.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje develia | ropa naftowa notowania | livechat kurs | gielda komentarze | analizy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here