Naga MarketsKursy walut. Juan pozostaje dzisiaj stabilny, odbicie dolara na szerokim rynkuWe wtorkowy ranek uwagę zwraca odbicie dolara na szerokim rynku, przecena na rynkach akcji, oraz wyraźne wzrosty rentowności amerykańskich obligacji (10-letnie powróciły ponad poziom 1,60 proc.). Sentyment popsuł się jeszcze wczoraj po południu za sprawą przeceny spółek technologicznych na Wall Street (Nasdaq spadł ponad 2 proc.), co tłumaczono obawami przed wysoką inflacją (dane CPI z USA poznamy jutro).

Juan jest dziś stabilny, dolar odrabia straty

Na to złożyły się też wypowiedzi kilku członków FED (Daly, Evans, Kaplan), których zdaniem ostatnia zaskakująca słabość danych z rynku pracy mogła być jednorazowym wydarzeniem. W efekcie inwestorzy szybko doszli do wniosku, że w zasadzie rynek pracy wiele nie zmienia w podejściu FED, a inflacja może być nadal problemem. Czy, zatem wydarzenia z ostatnich dni były tylko “strząśnięciem” z rynku słabszych rąk, a kolejne dni pokażą jednak, że zakreślony na początku miesiąca scenariusz majowej korekty na ryzykownych aktywach ma szanse się zrealizować? Czas pokaże.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzisiaj w kalendarzu uwagę zwróci majowy odczyt indeksu nastrojów analityków ZEW z Niemiec, który poznamy o godz. 11:00. Oczekiwania zakładają stabilizację względem kwietnia, ale jego wpływ na zachowanie się euro może być ograniczony. Za nami odczyty nt. inflacji w Chinach, która w kwietniu wypadła nisko dla CPI, ale rekordowo wysoko dla PPI. Juan pozostaje dzisiaj jednak stabilny.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator gpw | kurs dolara | kurs eur | gpw pgnig | kur dolara |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here