Naga MarketsKursy walut. Jen zyskuje podczas dzisiejszej sesji, na rynki wraca tryb risk-offPiątek upływa pod znakiem wyraźnego powrotu trybu risk-off na rynki finansowe, po tym jak decydenci uznali wykrytą niedawno w Botswanie mutację COVID (wariant Nu) za jedną z najgroźniejszych – eksperci nie wykluczają, że może być ona odporna na  szczepionki. To tłumaczy niemal paniczną reakcję polityków, którzy zaczynają zamykać granice ograniczając możliwości komunikacji z państw afrykańskich.

Notowania jena umacniają się względem większości walut

Deja vu z marca ubiegłego roku? Trudno to ocenić, gdyż teraz sytuacja jest inna, a banki centralne (ze względu na podwyższoną inflację) mają ograniczone możliwości działania. Niemniej strach przez globalnym lockdownem wydaje się być mocno przesadzony. Dodatkowo informacje o wariancie Nu pojawiły się w momencie, kiedy rynek amerykański w zasadzie świętuje – wczoraj był Dzień Dziękczynienia, a dzisiaj handel na giełdzie w USA będzie mocno ograniczony.Dzisiaj na rynkach rządzą waluty zaliczane do tzw. bezpiecznych przystani – najsilniejsze są jen, oraz szwajcarski frank, a także euro (umocnienie wspólnej waluty jest wynikiem pokrywania spekulacyjnych pozycji na innych rynkach, które były finansowane tą walutą). W pozostałych konfiguracjach zwycięża dolar. Pod presją są waluty rynków wschodzących – najbardziej tracą peso, rand i rubel. W przestrzeni G-10 słabość dotyka waluty Antypodów, oraz korony skandynawskie.

W kalendarzu nie ma dzisiaj istotnych publikacji, tym samym rynek będzie zdominowany przez emocje podsycane przez działania polityków podejmujących szeroko zakrojone środki ostrożności za sprawą nowego wariantu COVID.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania ropy brent | notowania develia | jsw giełda | najniższy kurs franka | ten square games giełda | korona szwedzka | bitcoin prognoza |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here