Naga MarketsJapoński Jen ponownie poniżej 0,035, Korona Szwedzka odbija od 0,4486! Jak wypadnie tydzień na walutach z których korzystają importerzy?Rynek walutowy przyniósł w ubiegłym tygodniu sporą zmienność. Piątek przyniósł bardzo mocne osłabienie japońskiego jena, który znacząco zbliżył się do tygodniowych minimów w okolicach 0,3475. Poniedziałkowa sesja przynosi natomiast zdecydowane odbicie dla szwedzkiej korony, której kurs ponownie zbliżył się do poziomu 0,45. Jeżeli taki stan rzeczy się utrzyma, możemy spodziewać się ponownego ataku na lokalny szczyt (0,4512).

  • Załamanie japońskiego jena w końcówce piątkowej sesji. Czy spadki zatrzymają się w okolicach 0,348?
  • Szwedzka korona odbija, kurs wraca w okolice 0,45 zł i rośnie w poniedziałek rano o blisko 1%!
  • Kurs Euro do złotówki w konsolidacji w okolicach 4,55 zł
  • Dolar utrzymuje się w okolicach 3,76 zł

Uważasz, że przepłacasz, wymieniając waluty? Na korzystnym spreadzie, przy dużych obrotach, możesz zarobić w skali roku równowartość dobrej jakości samochodu. Wymieniaj waluty w Kantorze dla firm!

Japoński jen ponownie zmierza w kierunku strefy wsparcia

Notowania japońskiego jena z kwietnia 2021. Źródło: tradingview.com

Końcówka ubiegłego tygodnia przyniosła spadki na kursie japońskiego jena do złotówki. Kurs ponownie nie poradził sobie z oporem w okolicach 0,352 i niemal natychmiastowo zbliżył się do strefy wsparcia 0,348.

Ostatnie dni przynosiły każdorazowo odbicie z tych rejonów, pojawia się pytanie czy również w rozpoczętym dziś nowym tygodniu, taki stan rzeczy się utrzyma, a kurs będzie próbował domknąć przynajmniej część luki spadkowej z piątku.

Czeska korona kontynuuje trend wzrostowy zainicjowany 12 kwietnia

Poniedziałkowy poranek przynosi wzrosty na parze walutowej CZKPLN. Czeska korona kontynuuje trend wzrostowy, który został zainicjowany kilkanaście sesji temu, a skala wzrostu w ciągu ostatnich 13 dni sięga już poziomu 1,8%!


Uważasz, że przepłacasz, wymieniając waluty? Na korzystnym spreadzie, przy dużych obrotach, możesz zarobić w skali roku równowartość dobrej jakości samochodu. Wymieniaj waluty w Kantorze dla firm!

Po deprecjacji poziomu kursu z końcówki ubiegłego tygodnia, wydaje się, że jest spore prawdopodobieństwo na ponowny test lokalnego szczytu z 23 kwietnia, wyznaczonego w okolicach 0,1766!

Zobacz również: Kursy walut. Dolar skazany na przecenę, euro i funt będą rosły?

Kurs euro w drodze na 4,57 zł?

W ubiegłym tygodniu w czwartek, kurs euro do złotówki wybił górą z konsolidacji, i obserwowaliśmy ponowny test szczytu z 13 kwietnia w okolicach 4,57 zł. Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo, a kurs pary walutowej spadł ponownie w rejony konsolidacji, które zaznaczyłem na wykresie zielonym kolorem. Czy nowy tydzień, przyniesie kontynuację marazmu?

Notowania euro do złotówki z kwietnia 2021. Źródło: tradingview.com

Szwedzka korona po korekcie, kurs ponownie zmierza w kierunku oporu 0,451 zł!

Świetną postawę notuje w poniedziałek o 10 para walutowa szwedzka korona do złotówki. Na kursie obserwujemy ponad 1% wzrost, co znacznie zbliża poziom ceny w okolice 0,45, które pozostają w krótkim terminie górnym ograniczeniem trendu bocznego, zapoczątkowanego przed dwoma tygodniami. Jego wybicie, które oczywiście nadal pozostaje prawdopodobne, może zaprowadzić parę walutową w okolice szczytu z końcówki marca (0,4565 zł).

Zobacz również: Kurs funta testuje dołek. GBP/PLN notowane po 5,22 PLN

Zmiany procentowe walut popularnych wśród importerów w poniedziałek rano

Świetną postawę notuje w poniedziałek rano szwedzka korona, która w odniesieniu do złotówki zyskuje niemal 1%. W okolicach kursu odniesienia z piątkowej sesji pozostają EUR/PLN i USD/PLN.

Kursy wybranych walut w poniedziałek rano. Źródło: tradingview.com

Przeczytaj również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania funta | nasdaq akcje | kurs cdprojekt | analiza btc | biomed lublin gpw |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here