Naga MarketsKursy walut. Funt i euro w konsolidacji, dolar próbuje odrabiać 3 dni stratZmienność na rynku walutowym utrzymuje się w pobliżu niskich poziomów, ponieważ inwestorzy nie są przekonani, że Jackson Hole rozpali rynki w drugiej połowie tygodnia. Zyski z ostatnich dni handlowych bardziej ryzykownych walut w stosunku do kursu dolara wydają się słabnąć. ING spodziewa się, że będziemy nadal koncentrować się na lokalnych wydarzeniach, dopóki nie pojawi się wyraźniejszy obraz dla rynku dolara.

Kurs dolara: Wydatki fiskalne, Fed i Delta

Po silnym rajdzie na początku tygodnia, ruch na walutach towarowych i rynkach wschodzących w stosunku do kursu dolara wydaje się wygasać. Być może nie jest to niespodzianką, biorąc pod uwagę piątkowe ryzyko związane z Jackson Hole, czyli posiedzeniem Fed.Nie powinno to być również zaskoczeniem, biorąc pod uwagę liczbę krzyżujących się tematów, które oddziałują na siebie w tej chwili. Czy waluty towarowe powinny zyskiwać na wieść o tym, że amerykański rząd poczynił postępy w uchwaleniu ustawy o opiece społecznej wartej 3,5 biliona dolarów, co pozwoli również na postępy w pracach nad pakietem infrastrukturalnym wartym 550 miliardów dolarów?

A jak powinniśmy odczytywać gwałtowny wzrost liczby przypadków w USA, gdy rozprzestrzenia się wariant Delta? Może to opóźnić tapering Fed (dobra wiadomość dla aktywów ryzykownych), ale zwiększyć prawdopodobieństwo korekty amerykańskich akcji w związku z obniżeniem oczekiwań dotyczących zysków (zła wiadomość).

Wystarczy powiedzieć, że trend kursu dolara wygląda w najlepszym wypadku mieszanie. I wydaje się, że niewiele czynników – tylko lipcowe zamówienia na dobra trwałego użytku – może zmienić szerokie otoczenie dolara.

– Zamiast tego należy skupić się na lokalnych wydarzeniach. Wczoraj węgierski NBH kontynuował zacieśnianie i rozpoczął tapering. Wygląda na to, że RBNZ chce wyjaśnić wydarzenia z zeszłotygodniowego posiedzenia w sprawie stóp procentowych. We wczorajszym wywiadzie zastępca gubernatora powiedział, że RBNZ podniósłby stopy w zeszłym tygodniu, ale nie wyglądałoby to dobrze, gdyby podniósł je w dniu, w którym Nowa Zelandia ogłosiła narodowy lockdown – komentuje ING.

Rozpoczęcie cyklu zacieśniania polityki pieniężnej przez RBNZ wydaje się obecnie w pełni wycenione na posiedzenie 6 października.

Mamy do czynienia z dość mieszanym środowiskiem walutowym, a niska zmienność sugeruje, że prawdopodobnie najlepiej jest handlować w konsolidacjach. Dla DXY oznacza to prawdopodobnie przedział 92,80-93,20.

invest

Autor poleca również:

Kurs euro: Kiedy wybory w Niemczech zaczną odgrywać rolę?

Ryzykowny rajd z tego tygodnia wydaje się słabnąć w miarę zbliżania się do spotkania w Jackson Hole. Zyski z azjatyckich rynków walutowych i akcji nieco zwolniły, co oznacza, że presja na sprzedaż dolara (w miarę jak pieniądze wracają do pracy w krajach EM) osłabła.

– Oznacza to, że EUR/USD wydaje się zatrzymywać w pobliżu obszaru 1,1750 i nie widzimy dużego katalizatora dla dalszych wzrostów. Jedną z dzikich kart jest wynik zbliżających się wyborów w Niemczech. Przy przewadze SPD w sondażach, czy oczekiwania luźniejszej polityki fiskalnej mogą spowodować wzrost europejskich stóp zwrotu i euro? – komentuje ING.

Sprawdź kurs euro do dolara (EUR/USD) na wykresie w czasie rzeczywistym:

Źródło: Tradingview.com

Dziś w centrum uwagi znalazł się niemiecki sierpniowy raport IFO. Niemieccy producenci nadal zmagają się z problemami związanymi z łańcuchem dostaw, w efekcie czego wskaźniki nieznacznie korygowały. Kurs euro (EUR/USD) zyskiwał jednak po godzinie 10:00 rosnąc w okolice sesyjnych maksimów, w reakcji na publikację danych.

EUR/HUF ponownie otwiera się w ofercie po wczorajszej podwyżce stóp procentowych NBH. Skala cyklu zacieśniania nie zmieniła się, ale ograniczając program skupu obligacji można stwierdzić, że NBH jest coraz bardziej pewny realizacji swojego cyklu.

Wyraźniejszy ruch wydaje się mieć miejsce po stronie swapów aktywów, gdzie rządowe obligacje gotówkowe tanieją w stosunku do stóp swapowych HUF. Trend ten może się utrzymać.

Kurs funta: Nie ma tu nic do oglądania

GBP pozostaje bardzo silnie związany z przedziałem wahań konsolidacyjnych, a na horyzoncie nie widać zbyt wielu bezpośrednich bodźców. GBP może jednak wziąć kilka lekcji z Węgier.

Ostatnio toczyła się dyskusja, czy początek taperingu w wykonaniu Banku Anglii może spowodować, że końcowa stopa cyklu zacieśniania będzie wyceniana niżej i będzie niedźwiedzia dla waluty. Test Węgier sugeruje, że rynek walutowy nagradza taperowanie silniejszą walutą.

Sprawdź kurs funta do dolara (GBP/USD) na wykresie w czasie rzeczywistym:

Źródło: Tradingview.com

EUR/GBP i GBP/USD pozostają dobrze zakorzenione w ostatnich przedziałach cenowych.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here