Naga MarketsKursy walut. Funt cały czas czeka na pokonanie 1,40 dol., dolar cierpi przez handelStawki rynku pieniężnego w USA na poziomie 0,01% oznaczają, że w stosunku do niektórych walut koszty zabezpieczenia kursu dolara spadły do najtańszych poziomów od 2014 r. Uznając prawdopodobieństwo silnego wzrostu gospodarczego w USA w nadchodzących kwartałach, analitycy ING nadal nie dostrzegają atrakcyjności USD. Kolejny rekordowy miesięczny deficyt handlowy w USA również ich zdaniem nie pomoże walucie.

  • Dolar mocniej odbija po poniedziałkowej, świątecznej wyprzedaży. Najsilniej zyskuje do NZD, AUD i CHF
  • ING spodziewa się jednak utrzymania słabej kondycji kursu dolara i wzrostów par walutowych EUR/USD oraz GBP/USD
  • W przypadku funta instytucja cały czas prognozuje wybicie ważnego oporu 1,40 dol.

Kurs dolara: Czy handel jest piętą achillesową dolara?

– W świątecznym tygodniu dolar trzyma się swoich skromnych zysków z piątku. Uważamy, że ten tydzień będzie kolejnym trudnym tygodniem dla Fed, w którym jego super-gołębie stanowisko znajdzie się pod presją gorących danych z USA. Tak może być nadal, choć wczorajsze dane ISM dotyczące produkcji przemysłowej w USA i przewodniczący Fed Powell przypominający rynkowi o nierównomiernym ożywieniu w USA utrzymują rynki stopy procentowej w stonowanym nastroju – komentuje Chris Turner, analityk ING.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednocześnie decydenci australijscy wydają się bardziej ufni, ale podobnie jak Fed nie wykazują żadnych oznak ograniczania bodźców. To nadal wspiera reflacyjną opowieść o wyższych cenach surowców i bardziej stromych krzywych dochodowości.

– Ale co z dolarem? Trudno nam dostrzec atrakcyjność dolara w chwili obecnej. Stawki rynku pieniężnego na poziomie 0,01% oznaczają, że dla japońskich inwestorów na amerykańskich rynkach obligacji koszty zabezpieczenia walutowego są najniższe od 2014 r., a zatem wszelkie świeże napływy na amerykańskie rynki instrumentów o stałym dochodzie będą najprawdopodobniej zabezpieczone – dodaje Turner.

Podobnie, przez wiele lat akcje amerykańskie były preferowanym przez inwestorów globalnych doważaniem – a obecnie globalne ożywienie oznacza, że alternatywy są dostępne gdzie indziej. Wreszcie, dziś opublikowane zostaną dane o handlu USA za marzec. Oczekuje się, że w tym miesiącu deficyt wyniesie rekordowe 74 mld USD, a w najbliższych miesiącach może się jeszcze pogłębić.

Finansowany długiem boom konsumencki napędzający coraz większy deficyt nie wygląda szczególnie korzystnie dla waluty i dlatego, o ile nie dojdzie do wstrząsów ING zakłada, że rajdy dolara okażą się krótkotrwałe. Na dziś, rajd DXY może zatrzymać się w okolicach 91,35/55.

Kurs euro: Wzrasta liczba szczepień co wspiera wspólną walutę

– Z zadowoleniem przyjmujemy wzrost liczby szczepień w Niemczech i we Włoszech, co zwiększa zaufanie do narracji o ponownym otwarciu gospodarek w II kwartale. W istocie, wydaje się, że nabierają tempa działania zmierzające do ponownego otwarcia (starannie monitorowanego) ruchu turystycznego w Europie. Sądzimy, że historia ponownego otwarcia i nadrabiania zaległości w Europie będzie głównym tematem dla rynków walutowych przez resztę 2021 r., zwłaszcza jeśli zobaczymy dalsze postępy w sprawie funduszu odbudowy, w ramach którego dotacje mogą zostać uruchomione już w lipcu – wyjaśnia analityk ING.

ING jest byczo nastawione do EUR/USD i chce, aby wsparcie utrzymało się na 1,1980/2000. Z kolei ruch powyżej 1,2080/2100 byłby zachęcający dla utrzymania poglądów instytucji.

Kurs funta: Ostrożnie przed ryzykiem związanym z posiedzeniem Banku Anglii

W czwartek na GBP ciąży podwójne ryzyko związane z posiedzeniem BoE oraz wyborami lokalnymi i parlamentarnymi 6 maja w Szkocji. Jeśli chodzi o BoE, GBP może zyskać, biorąc pod uwagę, że rynek jest przewrażliwiony jeżeli chodzi o słowo „tapering” (zwijanie luźnej polityki pieniężnej) – a jakiekolwiek techniczne uzasadnienie dla taperingu zakupów obligacji może zagubić się wśród komunikatu o rewizji w górę prognoz wzrostu. GBP/USD znajdzie wsparcie w pobliżu 1,38 i powinien być w stanie przeforsować 1,40 w dalszej części tygodnia.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazyakcje pgnig – najnowsze wiadomości | kryptowaluty | forum gieldowe | cdprojekt kurs | ropa wti |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEsotiq & Henderson bije rekordy i podwaja sprzedaż e-commerce
Następny artykułRopa naftowa WTI we wtorek powyżej 65 dol. za baryłkę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here