W czwartek, 21 października 2021 roku, kursy walut na rynku Forex powoli kończą kolejny tydzień zmagań. W trakcie mijającego tygodnia polski złoty kontynuował deprecjację przede wszystkim względem funta, próbując się bronić przed siłą dolara, euro i franka. Mimo to dolar amerykański ponownie znajduje się na lokalnych maksimach nieco powyżej 3,95 zł, a euro znów oscyluje powyżej 4,60 zł. Sprawdź ile dziś kosztuje euro EURPLN, dolar USDPLN, funt GBPPLN oraz franka CHFPLN.

  • Kurs dolara coraz bliżej bariery 4,00 zł
  • EURPLN ponownie przebija opór 4,60 zł
  • Kurs funta o krok od tegorocznego maksimum 5,49 zł
  • CHFPLN najdroższy w 2021 roku
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,6020 euro
USDPLN 3,9530 dolar
GBPPLN 5,4610 funt
CHFPLN 4,3060 frank

Kurs dolara rusza na północ. USD/PLN coraz bliżej 4,00 zł

Kurs dolara konsolidował przez większość tego tygodnia powyżej wsparcia 3,91. Jednak presja ze strony kupujących na parze USD/PLN utrzymuje się pomimo niedawnej podwyżki stóp przez RPP. Dolar pozostaje wspierany przez jastrzębie stanowisko Fed, co wspiera scenariusz wzrostowy z celem na psychologiczny opór 4,00. Z drugiej strony dopiero trwały spadek poniżej wsparcia 3,9140 wyhamowałby presję popytu.Kurs dolara rusza na północ. USDPLN coraz bliżej 4,00 zł
Kurs dolara rusza na północ. USDPLN coraz bliżej 4,00 zł

EUR/PLN znów powyżej 4,60 zł. Kurs euro z szansą na wybicie z konsolidacji

Kurs euro ponownie stanął przed szansą wybicia z konsolidacji cenowej 4,50 – 4,60. Kupujący nie rezygnują z ataku na lokalny szczyt 4,6460 z celem na tegoroczne maksimum 4,68. Wspólna waluta boryka się z fundamentami, gdy słabnie ożywienie gospodarcze w strefie euro. Z drugiej strony chwilowa siła złotego wywołana decyzją RPP prowadzi do trendu bocznego. Jednak dopóki notowania utrzymują się powyżej głównego wsparcia 4,50 trend wzrostowy powinien być kontynuowany.

EURPLN znów powyżej 4,60 zł. Kurs euro z szansą na wybicie z konsolidacji
EURPLN znów powyżej 4,60 zł. Kurs euro z szansą na wybicie z konsolidacji

Kurs funta rośnie szóstą sesję z rzędu. GBP/PLN coraz bliżej poziomu 5,50 zł

Kurs funta charakteryzuje się największa siłą względem złotego umacniając się szóstą sesję z rzędu i przebijając w czwartek lokalny szczyt 5,4480. W efekcie kupujący mają otwartą drogę do szczytu z 2021 r. na poziomie 5,4919 z celem na okrągły opór 5,50. Brytyjska waluta pomimo, iż obciążona konsekwencjami Brexitu pozostaje wspierana przez silnego dolara i na chwilę obecną nic nie wskazuje na zmianę trendu na spadkowy.

Kurs funta rośnie szóstą sesję z rzędu. GBPPLN coraz bliżej poziomu 5,50 zł
Kurs funta rośnie szóstą sesję z rzędu. GBPPLN coraz bliżej poziomu 5,50 zł

CHF/PLN najwyżej od roku. Kurs franka silnie drożeje w czwartek

Kurs franka podobnie do dolara i euro konsolidował od początku tygodnia, jednak dzisiejsza sesja przyniosła istotne wybicie. Naruszony został dotychczasowy tegoroczny szczyt 4,3090. Mimo nieznacznego przebicia jest to pewna informacja, iż presja na wzrost pary CHF/PLN nadal się utrzymuje, a każde podbicie awersji do ryzyka powinno spotęgować ruch na północ.

CHFPLN najwyżej od roku. Kurs franka silnie drożeje w czwartek
CHFPLN najwyżej od roku. Kurs franka silnie drożeje w czwartekObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here