Trzy stosy pięciozłotówek PLNW piątek, 22 października 2021 roku, kursy walut na rynku Forex powoli kończą kolejny tydzień zmagań. W trakcie mijającego tygodnia polski złoty kontynuował deprecjację przede wszystkim względem funta, próbując się bronić przed siłą dolara, euro i franka. Mimo to dolar amerykański ponownie znajduje się na lokalnych maksimach w okolicach 3,95 zł, a euro znów oscyluje przy 4,60 zł. Sprawdź ile dziś kosztuje euro EURPLN, dolar USDPLN, funt GBPPLN oraz franka CHFPLN.

  • Kurs dolara konsoliduje w okolicach 3,95 zł
  • EURPLN oscyluje przy okrągłym poziomie 4,60 zł
  • Kurs funta spada ze szczytu 5,47 zł
  • CHFPLN kończy tydzień powyżej 4,30 zł
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,6000 euro
USDPLN 3,9500 dolar
GBPPLN 5,4420 funt
CHFPLN 4,3140 frank

Kurs dolara konsoliduje przy szczytach. USD/PLN z szansą na atak poziomu 4,00 zł

Kurs dolara konsolidował przez większość tego tygodnia powyżej wsparcia 3,91. Jednak presja ze strony kupujących na parze USD/PLN utrzymuje się pomimo niedawnej podwyżki stóp przez RPP. Dolar pozostaje wspierany przez jastrzębie stanowisko Fed, co wspiera scenariusz wzrostowy z celem na psychologiczny opór 4,00. Z drugiej strony dopiero trwały spadek poniżej wsparcia 3,9140 wyhamowałby presję popytu.Kurs dolara konsoliduje przy szczytach. USDPLN z szansą na atak poziomu 4,00 zł
Kurs dolara konsoliduje przy szczytach. USDPLN z szansą na atak poziomu 4,00 zł

EUR/PLN kończy tydzień przy 4,60 zł. Kurs euro nadal bez rozstrzygnięć

Kurs euro ponownie stanął przed szansą wybicia z konsolidacji cenowej 4,50 – 4,60. Kupujący nie rezygnują z ataku na lokalny szczyt 4,6460 z celem na tegoroczne maksimum 4,68. Wspólna waluta boryka się z fundamentami, gdy słabnie ożywienie gospodarcze w strefie euro. Z drugiej strony chwilowa siła złotego wywołana decyzją RPP prowadzi do trendu bocznego. Jednak dopóki notowania utrzymują się powyżej głównego wsparcia 4,50 trend wzrostowy powinien być kontynuowany.

EURPLN kończy tydzień przy 4,60 zł. Kurs euro nadal bez rozstrzygnięć
EURPLN kończy tydzień przy 4,60 zł. Kurs euro nadal bez rozstrzygnięć

Kurs funta spada ze szczytów. GBP/PLN znosi silny impuls wzrostowy

Kurs funta charakteryzuje się największa siłą względem złotego umacniając się szóstą sesję z rzędu i przebijając w czwartek lokalny szczyt 5,4480. Jednak piątkowa sesja przyniosła odwrócenie pozytywnej passy, a niemal cały wczorajszy impuls został zniesiony. Brytyjska waluta pomimo, iż obciążona konsekwencjami Brexitu pozostaje wspierana przez silnego dolara i na chwilę obecną nic nie wskazuje na zmianę trendu na spadkowy.

Kurs funta spada ze szczytów. GBPPLN znosi silny impuls wzrostowy
Kurs funta spada ze szczytów. GBPPLN znosi silny impuls wzrostowy

CHF/PLN dotarł w okolice 4,32 zł. Kurs franka kończy tydzień powyżej 4,30 zł

Kurs franka podobnie do dolara i euro konsolidował od początku tygodnia, jednak wczorajsza sesja przyniosła istotne wybicie. Naruszony został dotychczasowy tegoroczny szczyt 4,3090. Mimo nieznacznego przebicia jest to pewna informacja, iż presja na wzrost pary CHF/PLN nadal się utrzymuje, a każde podbicie awersji do ryzyka na świecie powinno spotęgować ruch na północ.

CHFPLN dotarł w okolice 4,32 zł. Kurs franka kończy tydzień powyżej 4,30 zł
CHFPLN dotarł w okolice 4,32 zł. Kurs franka kończy tydzień powyżej 4,30 zł
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pko notowania | oncoarendi kurs | kurs funta prognozy | kurs dolara wykres | aktualny kurs dolara | oncoarendi akcje wykres | złotówki |Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here