Naga MarketsSpokojna sesja w Azji bez wyraźnego kierunku, gdyż rynek wygasza zmienność przed świąteczną przerwą. Ropa rośnie w oczekiwaniu na decyzję OEPC+ o redukcji wydobycia. Mieszane wzrosty i spadki na giełdach w Azji. FX w wąskim dryfie.

S&P 500 zyskiwał ponad 3,4%, kursy walut na Forex prezentują wygaszenie zmienności

  • Po wzrostowej sesji na Wall Street (S&P500 +3,41 proc.), indeksy w Azji ograniczyły zmienność konsolidując się wokół poziomów odniesienia. Japoński Nikkei225 spada o 0,2 proc., ale Hang Seng rośnie o 0,6 proc., a Shanghai Composite zyskuje 0,5 proc.
  • Przed startem handlu w Europie kontrakt na niemiecki DAX rośnie o 1,3 proc.
  • W temacie koronawirusa mamy znajomą mieszankę dobrych i złych informacji. Doradcy Białego Domu opracowują medyczne kryteria bezpiecznego ponownego otwarcia gospodarki USA w nadchodzących tygodniach. Z drugiej strony wirus pochłonął rekordową liczbę ofiar w Wielkiej Brytanii i Belgii, a także w stanach New York i New Jersey. Liczba nowych przypadków we Włoszech i Hiszpanii wzrosła po kilku dniach spadków.
  • Na rynku walutowym istotne wygaszenie zmienności. EUR/USD przystanął przy 1,0870, a USD/JPY dryfuje pod 109. AUD/USD zatrzymał wzrosty pod 0,6250.
  • EUR/PLN dalej utrzymuje się blisko 4,53.
  • Ropa Brent wrócił ponad 33 USD/b. Wczoraj cena skoczyła o ponad 1,5 USD o informacji od delegata Algierii, że na czwartkowym posiedzeniu OPEC+ będzie omawiać cięcie produkcji o 10 mln b/d. Rosja jest gotowa obniżyć wydobycie o 1,6 mln baryłek, tj. o 15 proc.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here