W miniony piątek złotówka silnie traciła do głównych konkurentów na rynku Forex, jednak poniedziałek przynosi stabilizację. Kurs euro utrzymuje się nad 4,25 zł, dolar pod 3,80 zł, kurs funta nadal w konsolidacji na minimach, a kurs franka podchodzi pod 3,82 zł. Sprawdź jak będą kształtowały się kursy walut w nowym tygodniu.

Aktualizacja 14:30: W drugiej połowie dnia kurs euro i kurs dolara pogłębiają delikatnie swoją przewagę do polskiego złotego, natomiast funt i frank szwajcarski oddają marginalnie kawałek zysków. Zaktualizowana tabela kursów walut dostępna poniżej:

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2529 euro
USDPLN 3,7913 dolar
GBPPLN 4,7447 funt
CHFPLN 3,8232 frank

Źródło: Opracowanie własne na podstawie kursów NBP

  • W kalendarzu makroekonomicznym na ten tydzień należy zwrócić uwagę na:
  • Środa, 10 lipca – PKB i produkcja Wielkiej Brytanii, decyzja Banku Kanady w sprawie stóp procentowych i protokoły FOMC
  • Czwartek, 11 lipca – protokoły EBC, inflacja USA
  • Piątek, 12 lipca – wskaźnik PPI w USA

Kurs euro spokojnie w poniedziałek. EUR/PLN nad 4,25 zł

Po piątkowym umocnieniu o 0,24% które było najsilniejszym w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy, kurs euro rozpoczyna nowy tydzień nad wyraz spokojnie, testując minima z pierwszej połowy czerwca i utrzymując się nad poziomem 4,25 zł. Jeżeli EUR/PLN chce jednak myśleć o powrocie do wzrostów to musi wybić lokalny opór na wysokości 4,2658 zł, wzmacniany dodatkowo przez 50-okresową średnią ruchomą.

Kurs euro do złotego na wykresie dziennym
Kurs euro do złotego na wykresie dziennym

Dolar również zyskiwał do złotego. Kurs USD/PLN powraca do wzrostów?

Kurs dolara również korzystał z piątkowego osłabienia złotego i wzrastał o niemal 0,8% testując poziomy pod 3,80 zł. Odbicie w końcu zapewniła linia trendu spadkowego, co pozwoliło wybić 50-okresową średnią ruchomą i podejść pod poziomy obserwowane ostatni raz 2-3 tygodnie temu. Co prawda ostatecznie sesja zamykała się pod 3,79 zł i również w tym miejscu otwierała się w poniedziałek. Kolejny istotny opór to maksima z drugiej połowy czerwca tuż nad 3,81 zł.

kurs dolara USDPLN
Kurs dolara do złotego na wykresie dziennym

Kurs funta ze skromniejszym odbiciem. GBP/PLN powyżej 4,74 zł

Piątkowa sesja przynosiła także ruch wzrostowy na GBP/PLN ten był jednak wyraźnie skromniejszy niż w przypadku euro i dolara. Kurs funta w poniedziałek utrzymuje się nad poziomem 4,74 zł i rozpoczyna drugi tydzień konsolidacji na wysokości wielomiesięcznych minimów. Presja podażowa nadal jest silna, w efekcie czego o wiele bardziej prawdopodobne wydaje się wybicie wspomnianego ruchu bocznego dołem.

kurs funta
Kurs funta do złotego na wykresie dziennym

CHF/PLN pokonuje 3,82 zł. Kurs franka ponownie pod ważną strefą oporu

Kurs franka jeszcze niedawno wyciągał dołki poniżej poziomu 3,80 zł, a w poniedziałek ponownie testuje górne ograniczenie średnioterminowego ruchu bocznego wypadające w okolicach 3,83 zł. Nad poziomem znajduje się kolejna strefa oporowa (3,84-3,85 zł), która w czerwcu skutecznie blokowała jakiekolwiek próby aprecjacji. CHF/PLN jednak najwyraźniej się nie poddaje i podejmuje kolejną, jak na razie nieśmiałą próbę wybicia wspomnianych poziomów.

Kurs franka do złotego na wykresie dziennym
Kurs franka do złotego na wykresie dziennym

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here