Naga MarketsKursy walut: Forex stabilny we wtorek, funt nadal dominuje na rynkuWe wtorek inwestorzy pozostają ostrożni w podejściu do aktywów ryzykownych w oczekiwaniu na katalizatory w dalszej części tygodnia. Na rynku akcji w Azji indeksy oscylują wokół poziomów odniesienia. Podobnie stabilny jest FX i surowce.

  • W ciągu dnia pojawiły się niepotwierdzone informacje, że USA planują wprowadzić zaplanowane na 15 grudnia cła na import z Chin i Pekin już się przygotowuje na nie. Jednak inne źródła z Chin sugerują, że w tym tygodniu nie oczekuje się umowy handlowej USA-Chiny, gdyż USA skupia się na umowie handlowej USMCA, ale też nie oczekuje się nowych ceł.
  • Ogólnie jednak rynek wyczekuje ważnych wydarzeń tego tygodnia, startując z komunikatem FOMC w środę wieczorem.
  • Na rynku walutowym większość crossów z USD stoi praktycznie w miejscu. EUR/USD przykleił się do 1,1070, USD/JPY siedzi na 108,60, a GBP/USD jest na 1,3160. NZD jest dziś najsilniejszy przy 0,6565, ale bez konkretnego powodu.
  • W Australii przemawiał prezes RBA Lowe, który utrzymał optymistyczny ton odnośnie odbicia konsumpcji i przyznał, że po trzech obniżkach stopy procentowej w 2019 r. teraz trzeba poczekać na efekty. Otrzymaliśmy też dane o nastrojach biznesu – indeks zaufania NAB spadł do 0 z 2, a indeks warunków wzrósł z 3 do 4. AUD/USD dryfuje w przedziale 0,6820/35.
  • Na rynek napłynęły wiadomości dotyczące umowy handlowej USMCA, na co reagował CAD i MXN. Spiker Izby Reprezentantów Nancy Pelosi zasugerowała, że „jesteśmy w zasięgu porozumienia” i że istnieje wystarczające poparcie dla umowy USMCA, która może być podpisana we wtorek 18 grudnia. USDCAD po doniesieniach spadł do najniższego poziomu 1,3225.
  • Na rynku akcji indeksy realizują płytki dryf. Japoński Nikkei225 traci 0,1 proc., a chiński Shanghai Composite roście o 0,1 proc.
  • Niewiele dzieje się na rynku ropy i złota. WTI zakotwiczyła się przy 59 USD/b, a uncja kruszcu kosztuje bez większych zmian 1463 USD.
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here