Naga MarketsKursy walut: euro poniżej ważnego oporu, funt obawia się hard BrexituKolejna runda rozmów pomiędzy premierem Wielkiej Brytanii, a szefową Komisji Europejskiej spełzła na niczym. Sytuację dodatkowo utrudnia fakt, że Ursula von der Leyen jest nieco związana przez rozbieżne oczekiwania unijnych polityków, część z nich przestrzegała przed nadmiernymi ustępstwami wobec Brytyjczyków.

Kurs funta (GBP/USD) – rynek może obawiać się negatywnego scenariusza po niedzieli…

Rosną obawy, że rozmowy, które mimo rozpoczynającego się dzisiaj szczytu UE, mają trwać do niedzieli, wiele nie wniosą. Fiasko może zapowiadać pesymistyczne otwarcie na początku przyszłego tygodnia, stąd też rynek może uwzględniać taki scenariusz z wyprzedzeniem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Technicznie wczorajszy powrót ponad 1,34 okazał się być pułapką zastawioną na byki. W efekcie ten rejon nadal obowiązuje jako silny opór. Wskaźniki potwierdzają z kolei rysującą się koncepcję większej korekty. Rośnie, zatem prawdopodobieństwo wybicia ostatniego dołka przy 1,3223 w perspektywie najbliższych dni.

Wykres dzienny GBPUSD

Kurs euro (EUR/USD) – poniżej ważnego oporu przy 1,21

Po wczorajszym złamaniu 1,21, a także dołka przy 1,2077 z ostatnich dni (nowe minimum to 1,2058), dzisiaj rynek próbuje powracać do 1,21. Wyraźne wybicie ponad ten poziom z marszu może być trudne, biorąc pod uwagę kluczowe wydarzenia, jakie są przed nami – dzisiaj dla EURUSD liczyć się będą informacje z EBC – komunikat o godz. 13:45, konferencja prasowa o godz. 14:30. Rynek będzie uważnie śledził, jakie ruchy podjął Europejski Bank Centralny, który w zeszłym miesiącu zapowiedział luzowanie polityki. Kluczowe będzie jednak to, czy dzisiaj pojawią sie nawiązania do silnego euro w ostatnich tygodniach.

To może sprawić, że notowania zejdą w okolice 1,1950-1,2000, gdzie można umiejscowić silne wsparcia. Technicznie uwagę zwraca negatywne zachowanie się dziennego oscylatora RSI9, który wybił swoją linię trendu wzrostowego.

Wykres dzienny EURUSDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here