Naga MarketsKursy walut. Euro patrzy dzisiaj tylko na dolara. EUR/USD w kierunku 1,20Analitycy banku inwestycyjnego ING oczekują, że zasadniczo niezmieniony komunikat Rezerwy Federalnej (Fed) potwierdzi utrzymanie niekorzystnego profilu stóp procentowych dla dolara amerykańskiego. Według Francesco Pesolego reprezentującego instytucję na ogłoszeniu środowej decyzji dotyczącej polityki pieniężnej skorzystać mogą m.in. waluty wyższych rentowności takie jak CAD i NOK, które osiągną lepsze wyniki po ogłoszeniu komunikatu.

  • Decyzja Fed w sprawie stóp procentowych zostanie ogłoszona o godzinie 20:00 czasu polskiego
  • ING przygląda się notowaniom dolara, euro, funta oraz dolara australijskiego
  • Para walutowa EUR/USD będzie poruszała się w połowie tygodnia wyraźne pod wpływem oczekiwania na posiedzenie banku centralnego USA

Kurs dolara może się osłabić w stosunku do walut wysokodochodowych

Rynki globalne podchodzą do głównego wydarzenia tygodnia, czyli dzisiejszego ogłoszenia stóp procentowych przez Rezerwę Federalną, w ogólnie optymistycznym tonie, przy czym segment akcji jak na razie odrzuca obawy związane z kryzysem zdrowotnym w Indiach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na rynku walutowym kurs dolara wykazuje jedynie nieśmiałe oznaki wychodzenia z ostatnich słabych tendencji. Przedłużające się odbicie USD w tym momencie jest silnie uzależnione od jastrzębiego wydźwięku komunikatu Fed, ale ING oczekuje, że na razie w przekazie banku dominować będzie cierpliwość.

– Uznaniu lepszych perspektyw wzrostu dzięki wysiłkom szczepionkowym – a pewne dowody już napływają z silniejszego napływu danych – nie powinien towarzyszyć alarmistyczny ton w sprawie inflacji lub jakakolwiek sugestia, że w każdej chwili można spodziewać się zapowiedzi taperingu w stylu Banku Kanady. Utrzymująca się gołębia postawa powinna ostatecznie utrzymać przedni koniec krzywej USD w górnym zakresie, a nasz zespół ds. stóp oczekuje raczej większej presji niedźwiedziej na 10-letnie obligacje – wyjaśnia Pesole.

Z punktu widzenia rynku walutowego powinno to oznaczać, że kurs dolara nie powinien wyjść z posiedzenia Fed silniejszy niż na nie wchodził, ponieważ powtórzenie gołębiego komunikatu pomimo rosnącej inflacji (zarówno obserwowanej, jak i oczekiwanej) powinno nadal wskazywać na wysoce niewspierający profil realnych stóp procentowych dla USD.

– Spodziewamy się, że taki wynik będzie korzystny dla aktywów ryzyka, a dodając do tego możliwe stromienie segmentu krzywej dochodowości w USA, możemy zobaczyć, że waluty surowcowe i wysokodochodowe będą głównymi zwycięzcami po ogłoszeniu komunikatu. W krajach G10 dolar kanadyjski wykazuje przyzwoitą korelację ze spłaszczeniem krzywej i może być liderem dzięki pogłębiającej się dywergencji między BoC i Fed oraz szybszej szczepionce w Kanadzie, a korona norweska jest kolejnym potencjalnym zwycięzcą – dodaje analityk ING.

Zyski japońskiego jena mogą zostać ograniczone ze względu na jego silną odwrotną relację z wyższymi 10-letnimi rentownościami skarbowymi.

Kurs euro: Dziś porusza się wyłącznie pod wpływem dolara

W strefie euro nie ma dziś żadnych danych, które mogłyby poruszyć rynkiem, a EUR/USD będzie najprawdopodobniej kierowane wyłącznie przez dolara, a przede wszystkim przez reakcję na komunikat FOMC.

Niska rentowność EUR sugeruje, że wspólna waluta może mieć trudności z pełnym wykorzystaniem negatywnej reakcji dolara i chociaż przełamanie bardzo bliskiego poziomu 1,2100 powinno być w zasięgu, to silny rajd EUR/USD może się dzisiaj nie zmaterializować.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen cena akcji | kurs lotosu | prognozy dla dolara | opinie maxitrade | akcje cdr |

Kurs funta: Szum polityczny nie jest na razie czynnikiem spadkowym

Funt nie ucierpiał z powodu szumu politycznego w Wielkiej Brytanii, pozostając w tym tygodniu silnie wspierany zarówno wobec euro, jak i dolara. Niedźwiedzi wynik dzisiejszego posiedzenia Fed w stosunku do USD powinien stanowić dodatkowy impuls dla kabla do podjęcia kolejnej próby dotarcia do poziomu 1,4000 w dalszej części tygodnia.

AUD: Umiarkowana presja inflacyjna wspiera bezczynność RBA

Dolar australijski jest obecnie jedną z najsłabszych walut G10 po tym, jak raport o inflacji za 1 kwartał w Australii pokazał, że główny wskaźnik CPI wzrósł o 0,6% kwartał do kwartału i 1,1% rok do roku, mniej niż oczekiwały rynki (1,4% r/r).

– Z punktu widzenia rynku walutowego niższa niż oczekiwana inflacja nieuchronnie utrzymuje oczekiwania zacieśnienia przez banki centralne na niskim poziomie, a podstawowa dywergencja w polityce z innymi bankami centralnymi bloku dolarowego (BoC i RBNZ) jest szeroka co sygnalizuje, że AUD na dłużej zachowa stosunkowo nieatrakcyjny profil – podsumowuje Pesole.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here