Naga MarketsKursy walut: euro i funt musiały uznać wyższość dolara w środęRynek zaczyna się pozycjonować pod posiedzenie EBC – niepewność, co do tego, czy decydenci zaznaczą swoje niezadowolenie z wzrostów euro w ostatnich tygodniach jest duża, co daje pretekst do ograniczania długich pozycji w EUR. Na wykresie EURUSD skutkuje to wybiciem poniżej 1,21, oraz naruszeniem dołka z poniedziałku przy 1,2077. Na dziennym oscylatorze RSI9 widać niepokojący sygnał w postaci złamania linii trendu wzrostowego.

Kurs euro osuwał się kolejny dzień z rzędu

Na rynku bazowym może to zaznaczyć się spadkiem do 1,1950-1,2000. Za pozytyw można uznać duże szanse na zniknięcie ryzyka politycznego w postaci veta Polski i Węgier, niemniej o wiele większą zagadką pozostają przyszłe relacje gospodarcze UE z Wielką Brytanią po Brexicie, pomimo, że inwestorzy zdają się pozostawać optymistami.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny EURUSD

Kurs funta testował poziom 1,3450

Popołudniowy handel na sesji amerykańskiej generalnie cechowało nieznaczne umocnienie się dolara na wielu relacjach, co doprowadziło do wymazania porannych ruchów. Dobrze to widać chociażby po zachowaniu się GBPUSD, który powrócił poniżej 1,34. Szczyt UE może dać argumenty do wzrostu zmienności na funcie.

Wykres dzienny GBPUSD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here