Naga MarketsKursy walut. Euro i frank w górę, analiza techniczna EUR/USD oraz USD/CHFWczorajsza świeca wskazująca na słabe odbicie z okolic 1,17 nie przekłada się dzisiaj na zejście notowań EURUSD poniżej 1,17, co byłoby naturalnym scenariuszem. Wpływ na to ma nieco lepszy sentyment na rynkach akcji (mniej preferujący dolara), oraz próba rozegrania dzisiejszych informacji z FED, które napłyną wieczorem.

Kurs euro. EUR/USD próbuje rozegrać gołębi FED

Rynki przyzwyczaiły się do tego, że przekaz był „gołębi”, co przekładało się na osłabienie dolara, oraz zwyżki na giełdach. Ale czy tak będzie i teraz? Projekcje makro, a nawet sam komunikat po posiedzeniu FED mogą nie być spójne z „gołębimi” sformułowaniami, jakie najpewniej padną ze strony Jerome Powella.Czy to może oznaczać, że szef Rezerwy Federalnej będzie mniej „gołębi”, niż można by się tego spodziewać? Niewykluczone. Amerykańska gospodarka mimo czwartej fali pandemii pozostaje rozpędzona, co powinno budować grunt pod stopniową normalizację polityki monetarnej – pierwszym etapem będzie tapering w końcu tego roku.

Wykres dzienny EURUSD

Technicznie – opór to okolice 1,1750 – niewykluczone, że zostanie przetestowany, gdyby zmienność po godz. 20:00 była duża. Wsparcia to okolice 1,17 i dalej 1,1663, choć niewykluczone, że docelowo dotarlibyśmy w okolice kluczowego poziomu 1,16.

Kurs USD/CHF i EUR/CHF. Frank zyskuje na globalnym zamieszaniu z ostatnich dni

Wprawdzie posiedzenie Narodowego Banku Szwajcarii już jutro i teoretycznie nie powinno wnieść nic nowego (utrzymana retoryka wokół ujemnych stóp procentowych), to jednak frank od kilku dni jest wyraźnie na fali wznoszącej. Stał się on kluczowym beneficjentem zamieszania wokół Evergrande, co widać po zachowaniu się USDCHF.

Niemniej wróćmy jeszcze na chwilę do SNB – czy polityka monetarna nie stała się zakładnikiem kursu franka? Przypomnę wypowiedzi wiceprezesa SNB (Zurbruegg) sprzed blisko dwóch tygodni, że podwyżka stóp przez SNB byłaby zachętą do umocnienia CHF, a ujemne stopy są kluczowym elementem zapobiegania jego nadmiernej aprecjacji.

Wykres dzienny USDCHF
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdprojekt notowania | Kurs hrywny | kurs rubla w kantorach | giełda asseco | pko akcje | prognoza dolar | polenergia akcje notowania |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here