Naga MarketsKursy walut. Euro (EUR/USD) i funt (GBP/USD) nie naruszają poziomów wsparciaCzy rynek forex jest z natury aż tak zmienny i bardziej ryzykowny? Ostatnie dni zdają się pokazywać, że znacznie więcej “szarpaniny” jest na Wall Street, czy też wreszcie kryptowalutach, które były spekulacyjnym fenomenem ostatnich miesięcy. Fala wzrostu ryzyka na razie ominęła klasyczne waluty, nie pozwalając na zwyczajowe większe podbicie dolara.

Rysowane od pewnego czasu schematy selekcji opartej o oczekiwania związane z działaniami lokalnych banków centralnych w odpowiedzi na rosnące zagrożenia inflacyjne, zatem pozostały. Niemniej rynek staje się coraz trudniejszy, co wymusza skupienie większej uwagi na wątku zarządzania ryzykiem. A tu co jest lepsze?

Te artykuły również Cię zainteresują
Handel przez całą dobę przy zadowalającej płynności, czy też zmaganie się z czasowymi ograniczeniami związanymi z godzinami otwarcia giełd i nieraz lukami w płynności? Zwłaszcza, jeżeli ważna jest precyzja i dokładność, jeżeli wspieramy się automatycznymi systemami transakcyjnymi.

Kurs funta (GBP/USD) – bez większej reakcji na słowa Johnsona

Szef brytyjskiego rządu dał do zrozumienia, że pozostaje dużym optymistą, co do wycofania ostatnich restrykcji w gospodarce z dniem 21 czerwca, a jego wcześniejsze obawy, co do zagrożenia indyjską mutacją COVID mogły być nadmierne. Prasa donosi też o planach zaszczepienia całej dorosłej populacji na Wyspach do końca czerwca. To teoretycznie redukuje pewne ryzyka, choć rynek już kilka dni temu przestał się tym nadmierne przejmować. W efekcie funt nie zyskuje na tych doniesieniach, a GBPUSD ugina się pod presją podaży, która widoczna była wczoraj.

Wykres dzienny GBPUSD

W przypadku funta co pewien czas powraca wątek związany z problemami post-brexitowymi z Irlandią Północną i wydaje się, że teraz może się zaostrzyć. Kilka dni temu były główny negocjator Brexitu z ramienia brytyjskiego rządu (David Frost) przyznał, że ustalenia z UE dotyczące sytuacji w Irlandii Północnej są martwe. To może dać preteksty do korekty funta.

Technicznie zaczyna grozić nam naruszenie przyspieszonej, majowej linii trendu wzrostowego przy 1,4110. To może doprowadzić do zejścia w okolice 1,4000-1,4040.
ZamknijZobacz wszystkie Komentarze

Kurs euro (EUR/USD) – wsparcie przy 1,2180 naruszone, ale na krótko

EURUSD zrealizował wczoraj ruch powrotny do wybitego dzień wcześniej ważnego oporu przy 1,2180 i nieznacznie je naruszył (1,2159). Na krótkich interwałach widoczne było wyraźniejsze umocnienie dolara po publikacji zapisków FED o godz. 20:00, które podczas handlu w Azji zostało skorygowane. Handel w Europie przyniósł próbę podbicia ponad 1,22, ale na razie nieskuteczną. Euro szkodzą “gołębie” wypowiedzi przedstawicieli EBC (dzisiaj Isabel Schnabel). Niemniej kluczowe pozostaje podejście do dolara.

Wspomniane zapiski to za mało, aby mocniej ruszyć amerykańską walutą. Dodatkowo wczoraj widać było pewne przesilenie na Wall Street w spadkach, co może bardziej skłaniać do ponownych prób rozegrania ryzyka, ale kosztem dolara. Teoretycznie za dolarem będzie nadal przemawiać zachowanie się rentowności amerykańskich obligacji, ale tutaj wydaje się, że rynek będzie bardziej reagować na jakieś większe ruchy, czy też przebicia ważnych poziomów (np. 1,70 proc.).

invest
Wykres dzienny EURUSD

Technicznie można przyjąć, że rejon 1,2180 nadal broni się jako wsparcie, chociaż kolejne jego naruszenie może sprowadzić nas do 1,2120-30, gdzie można wyznaczyć ważne poziomy. Kluczowy opór to rejon 1,2240-45.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: echo investment notowania | notowania walut w czasie rzeczywistym | złotówka online | sp500 kurs | biomed kurs | mercator forum parkiet | funt online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here