Naga MarketsKursy walut: euro (EUR/PLN) kosztuje 4,52 zł, dolar 3,72 zł we wtorek, 12 styczniaWtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego dolara po podbiciu rentowności długu USA oraz doniesieniach o nowych przypadkach COVID19 m.in. w Chinach. PLN jest nieco słabszy. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5254 PLN za euro, 3,7223 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1732 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0219 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,218% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs euro powinien zachowywać się stabilnie

Początek nowego tygodnia obrotu na rynkach nie przyniósł podbicia optymizmu. Historią poniedziałku były wzrosty rentowności długu USA (pod nowy stimulus) które pozwoliły na odbicie wyceny USD z 3-letnich minimów na koszyku. Dodatkowo w tle pojawiają się historie o ponownych przypadkach COVID19 w Chinach. Widoczne jest schłodzenie nastrojów i powszechne są oczekiwania na korektę na rynkach. Lokalnie PLN pozostaje powyżej 4,50 PLN za euro. Z jednej strony podbicie dolara powinno ograniczyć presję na dalsze umocnienie złotego, z drugiej inwestorzy mają świadomość ostatnich działań NBP.

Te artykuły również Cię zainteresują
c

Wykres dzienny USD/PLN
Wykres dzienny EUR/PLN
Wykres dzienny CHF/PLN
Wykres dzienny GBP/PLN

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Globalnie warto bliżej przyjrzeć się wystąpieniom przedstawicieli FED.

Z rynkowego punktu widzenia wydaje się, iż okolice 4,5 PLN za euro oraz 3,65 PLN za dolara będą pełnić rolę wsparć. Wraz z mocniejszym dolarem, powinniśmy zobaczyć nieco słabszego PLN.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here